Tvořeníčko 2013/14

Prázdniny přiletí s ptáky

25. června 2014 v 17:43 | Káťa

Poslední tvořeníčko bylo již v odpočinkovém duchu. Když už jsou ty prázdniny opravdu za pár, tak jak jinak.
Využila jsem stránek made by Joel a vyráběli jsme ptáčky. Pro ty co by přeci jen více tvořili a méně řádili v herně jsem si ještě připravila vysřihovánky s auty a Paříží. Ale nakonec ani nebyli moc potřeba.
Postup našeho tvoření psát netřeba u Joela je vše doplněno popisem i videem.

Takže s tvořením v Myšáku se uvdíme zase až v novém školním roce. A já všem přejí krááááásné prázdniny.


PS.: Nebojte já snad budu tvoři i o prázdninách a dětského tvoření se taky úplně nezbavíte. Jen aby zbyl ten čas na blog :o)

Sova

17. června 2014 v 22:35 | Káťa
Po letní pauze (bylo takové horko, že než tvořit se všichni šli raději koupat) bylo tvoření v duchu komorním, za to příjemné. Alespoň jsme měli na práci klid a spooooustu místa.

Vyráběli jsme barevné chundelaté a velice přátelsky vyhlížející sovy.

Co jsme potřebovali: Papírové talířky, odstřižky z "medvídka"(chlupatý flees), vlnu, barevné papíry a nůžky. (Ale sovy lze ozdobit čímkoliv anebo jen pomalovat a dolepit oči)


Nejprve jsme ohnuli okraje talířku tak aby nám vznikla křídla
Pak jsme polepili soví bříško medvídkem a křídla vlnou.
Nakonec jsme z barevného papíru vystříhali veliká kukadla a zobák a nalepili na sovu.


Není nic lehčího, že? Ale radost udělá!!!

Knihomol záložkovitý

3. června 2014 v 22:25 | Káťa
Knihomol záložkovitý je zvláštní tvor, které ho jsme se dneska naučili vyrábět na tvořeníčku. Objevila jsem jak jinak než zase na pinterestu (ještě ,že ho mám) a hodí se do každé domácnosti, ve které se vyskytuje alespoň jedna kniha.

Co jsme potřebovali: barevné papíry, lepidlo a nůžky.


A jak na to? Nafotit přesný postup, jak záložku poskládat, jsem bohužel nestíhala, tak se jukněte tady.A takhle to dopadlo.

Myslíte, že budeme mít teď doma všechny knížky okousané?

Oblázky

27. května 2014 v 21:30 | Káťa
Zase úterý a zase tvoření. Poslední dobou to vypadá, že ani nic jiného nedělám. :o) (Dělám, jen to není k focení, zahrada a zahrada… jo a taky Kuba a Máťa…malinko nestíhám tak jak bych chtěla). Ale dosti fňukání v závorkách a zpět k tvořeníčku.

Dneska jsme malovali na kamínky inspirace z pinterestu je spíš pro pokochání, ale naše výtvory byly také krásné (jak jinak, že?)

S materiálem to nebylo nijak složité: oblázky, tempery a lak na vlasy.


Postup je taky super nejjednodušší (ale pro pořádek):o). Kamínky pomalovat dle svých představ, a když tempery zaschnou přelakovat lakem na vlasy.

Dnešní účast na tvoření byla super extra obr velká a tak jsem toho moc nenafotila (vůbec to nebylo proto, že jsem si nevzala foťák). Tak omluvte kvalitu dnešní fotodokumentace.

Nálady

20. května 2014 v 21:19 | Káťa
Dnešní tvoření bylo ve znamení nálad. Vytvářeli jsme tak trochu náladového panáčka. Inspiraci jsem zase objevila na pinterestu.

Co bylo potřeba? Rulička od toaletního papíru, rulička o menším průměru než od toaletního papíru, kartonové kolečko, bílý papír, barevný papír, lepidlo a fixy.


Na kartonové kolečko, jsme herkulesem přilepili užší ruličku. Byla z dost silného papíru a tak stačilo jen napatlat lepidlo na čelo a připlácnou na kolečko (kolečko má o kus větší průměr než toaleťáková rulička).

Raznicí jsme vystřihli tři bílá kolečka a na ně nakreslili tři obličeje s různými náladami. Obličeje jsme nalepili dokola na menší ruličku k horní hraně.

Toaleťákovou ruličku jsme polepili barevným papírem a ve výšce obličejů na druhé ruličce vystřihli kruhovou díru tak, aby při navlečení ruličky na užší byl vidět celý obličej. (Doporučuji stříhat malými nůžtičkami třeba od šití). Potom jsme dokreslili tělo a vlasy.

Už jenom navléknou jednu ruličku na druhou a náladový panáček je tu.Náhrdelníky

13. května 2014 v 22:04 | Káťa
Tak trochu opožděný dárek ke dni matek, anebo prostě jen paráda pro parádivé princezny či indiánský náhrdelník pro malé indiány. To všechno by mohl být dnešní výrobek z tvořeníčka.

Dneska jsme vyráběli náhrdelníky a hned dva druhy. Jeden těstovinový a druhý papírový.


Začali jsme těstovinovým. Co jsme potřebovali? Těstoviny (penne), tempery, stužku, špejle, misku jako oporu pro špejle.

Jak na to? Nejprve jsme pár kousků penne navlékli na špejly a položili na misku. A pak už jen patláma matláma, natřeli jsme těstoviny temperami. Po zaschnutí jsme je navlékli na stužku.


Pro papírové náhrdelníky jsme potřebovali barevné čtvrtky, kruhové raznice, lepidlo, stužky a případně pastelky, fixy nebo jiné zdobení.

Vystříhali jsme kroužky. Mezi dva kroužky jsme vložili stužku a slepili. Záleželo pak na každém, jak papírové korálky ozdobí a kolik jich na náhrdelníku bude mít.


A tady už je výsledek.

Indiááááníííí

6. května 2014 v 22:23 | Káťa
Léto se blíží, a indiáni budou mít pré a tak jsme si zopákli výrobu indiánských čelenek, které jsem s dětmi dělala už na svém prvním tvořivém kurzu.

Co se materiálu týče tak jsme potřebovali: proužek z lepenky, tempery, gumu, sešívačku, barevné papíry a špejle. A ti co se pustili i do totemu tak využili i papírovou trubku, papír a voskovky.


Nejdřív jsme pomalovali proužek lepenky temperami.


Pak jsme začali vyrábět peříčka. Mezi dva stejné pruhy barevného papíru jsme přilepili špejly. Potom jsme vystřihli tvar peříčka a poté po stranách nastříhali na malé proužky. Potom jsme pírka papírová i ty opravdivá přilepili na proužek lepenky. Na přilepení jsme použili izolepu, ale nakonec jsme to ještě pojistili sešívačkou. Nakonec jsme na oba konce lepenky přicvakli sešívačkou širokou gumu, aby čelenka dobře držela na hlavě.


Totem je jednoduchý. Na papír jsme namalovali hlavu, tu pak vystřihli a nalepili na papírovou trubku. Určitě by šlo i nějak ozdobit trubku, ale na to už nebyl čas.


A tak to našim Indiánům slušelo.

Ještě jednou Velikonoce

15. dubna 2014 v 21:47 | Káťa

Dnes bylo tvořeníčko takovým dozvukem Velikonoční dílny.
A tak jsme obkreslovali velikonoční šablonky, sypali vše co nám přišlo pod ruce a vyráběli co se komu nejvíc líbilo.

Krásné Velikonoce všem!

Velikonoční dílna

12. dubna 2014 v 21:04 | Káťa

Dneska jsem v našem centru pořádala Velikonoční dílnu.
Více či méně jsem se jí zabývala už od ledna. Vyfukování vajíček (bylo jich 80, většina obarvených, vymýšlení co a jak). A teď to mám za sebou.
Vajíčka jsme posypali a oblepili čím se dalo (tak trochu jsem provětrala spíž). Sypali jsme jáhly, kroupy, čočku, polentu, mák, lněné semínko, vločky……
Každý zasel své osení a ozdobil pomocí ubrousků obal na květináč.
Připravila jsem šablonky na zajíčky, kuřátka, slepičky, vajíčka,….. Ze kterých jsme vyráběli zápichy, přáníčka nebo jen tak zvířátka pro ozdobu.
Jestli vás zaujali narcizky tak na ty jsem návod našla tady.
Pomlázky jsme upletly také. (Nuny pomáhal a radil, seč mohl)
Takže už jen "HODY HODY…."

Ptáčata

1. dubna 2014 v 22:22 | Káťa
Vyráběli jsme je jak jinak než na tvořeníčku.


Tak co je na taková ptáčata potřeba: čtvrtka vystřižená kolečka (měli jsme průměr 16cm), vodovky, barevné papíry, lepidlo a peříčka. Kdybyste chtěli udělat i hnízdo, tak na to jsme potřebovali tácek pod pivo, suchou trávu a lepidlo.


Nejprve jsme celé kolečko potřeli vodou a pak do ní nechali zapíjet vodovky.


Než barva zaschla, pustili jsme se do výroby hnízda. Na kartonový tácek pod pivo jsme nalepili pomocí herkulesu suchou trávu. Příliš přečuhující stébla jsme ostříhali nůžkami.


Již suchá vybarvená kolečka jsme přehnuli na půl a pak přilepili zobáček, oči a ocas z barevných papíru. Na závěr jsme herkulesem přilepili křídla z peříček.


A hotovo! Ptáčata se vylíhla a teď nám doma dělají radost :o) !
 
 

Reklama