Tvořeníčko 2011/12

Sladká tečka

29. května 2012 v 22:32 | Káťa
Jednou tento den musel přijít a tak je tu konec letošního výtvarkování. V Myšáku jsme skončili školní rok už teď na konci května, jelikož v červnu bývá účast opravdu jen mizivá a všichni si raději užívají sluníčka venku.
Tak jsem si na rozloučenou připravila opravdu sladkou tečku. Na posledním tvořeníčku se z mých malých výtvarníků stali i tak trochu cukráři.
Doma jsem si pro ně připravila (poprvé v životě) cukrovou hmotu. Recept jsem našla TADY a musím říct, že to nebylo nic zas tak těžkého. Dokoupila jsem nějaká ta zdobítka a pak už stačila jen různá vykrajovátka a modelářský um a sladká díla byla mezi námi.


Jen by mě zajímalo, jak dlouho se doma s nimi kochali. :)
PS.: Jsem moc ráda, že jsem si vedení výtvarky mohla zkusit a doufám, že to všechny bavilo tak jako mě. Snad se k tomu ještě někdy vrátím.

Indiánské léto

15. května 2012 v 20:35 | Káťa

Sluníčko už nás čas od času pěkně zahřeje, trička s krátkým rukávem taky příliš nezahálejí a tak můžeme jen konstatovat, že léto se blíží. A k létu patří INDIÁNÍ.

A tak jako takovou letní přípravu jsme ze sebe takové indiány udělali. Stačilo nám trocha papíru, barvy, lepidlo a nůžky. No a co z toho vzniklo? Indiánské čelenky, hrající všemi barvami a samozřejmě nepostradatelný totem.

Čarodějnice

25. dubna 2012 v 13:01 | Káťa

Třicátý duben se blíží a tak je nutné se na čarodějnický rej připravit. Proto jsme se s výtvarníky pustili do vyrábění čarodějnice. Nebyly nikterak strašidelné a upalovat je rozhodně nebudeme, místo toho se blýsknou na Toušeňské výstavce spolu s dalšími kolegyněmi od dětí ze školy.

A jak se takové čarodějnice vlastně vyrábějí. No nic na tom není. Nejprve se podle šablony nakreslí čarodějnice na čtvrtku a vystřihne. Pak přijdou na řadu štětce a barvy.
No a na závěr se jim musí ušít pěkné sukýnky a přivázat šátečky aby jim na sabatu nebyla zima. A taky samozřejmě je nutné pořídit koště. Ty naše byly ze špejle a suché trávy.
A teď hurá na sabat tedy na výstavku.

Prostírání

17. dubna 2012 v 21:55 | Káťa

Zase úterý a zase tvoření. Tentokráte jsme se pustili do koláží. A nebyly to jen tak obyčejné koláže, ale byly to rovnou koláže užitečné. Vyráběli jsme prostírání. Postup byl docela jednoduchý vystříhat obrázky, třeba i něco domalovat a pak hurá k mojí nové narozeninové laminovačce a šup tam s tím. No a večeřet už se mohlo na novém!


No a na závěr jak jinak než úklid.

Velké závody pro malé

15. dubna 2012 v 9:41 | Káťa

Včera bylo u nás dosti veselo. S Nunym jsme se shodli, že tolik lidí jsme na zahradě ještě neměli a mít asi nebudeme. Ale není se čemu divit, konaly se u nás závody pro malé závodníky a závodnice. Počasí, navzdory předpovědi, nastavilo svou lepší tvář a tak byla účast hojná a závodníci se myslím dosytosti vyřádili.
Jezdili jsme v několika kategoriích, takže tu byli k vidění malí motorkáři, i cyklisti závodící na kratší vzdálenost, ale i zkušení cyklisti co zvládli objet celý náš okruh. A ty nejnadšenější si trať projeli několikrát. V cíli čekala odměna pro každého a tak byl vítězem každý, kdo se zúčastnil.

No a když už závoděního bylo dost, tak jsme tu měli i malý nafukovací hrad, malovací stolek, i velkou hromadu kostek, pro stavění komínů a hradů všech velikostí.
Z úsměvů a nadšení zúčastněných se domnívám, že se akce všem líbila a každý si našel to svoje.
(Tak nevím, jestli máme ten plot stavět a vysazovat, zahradu, když ta neupravená se dá takhle krásně zneužít)

PS: V galerii najdete spoustu dalších fotek. No kdyby nějaký z účastněných potřeboval nějakou z nich do svého fotoalba, tak napiště do komentářů a já vám je pošlu v lepší kvalitě.

Chro chro

11. dubna 2012 v 8:06 | Káťa

Tak už jsme se jakž takž vykurýrovali a mohli jsme se pustit do dalšího tvořeníčka.


A co se dělo? No, trochu jsme lepili, trochu stříhali a nakonec snad budou doma i cinkat nějaké ty korunky v nové kasičce.


A takhle to dopadlo. Ty se povedli,co?

Písečná bouře

27. března 2012 v 22:15 | Káťa

Asi za to můžou ty sucha nebo co, ale Myšákem se prohnala písečná bouře. A co po ní zbylo?
Barevná duha. (Tou jsem se inspirovala TADY)
A veselé jarní obrázky.


Rybolov podruhé

21. března 2012 v 8:30 | Káťa

Pro veliký úspěch, ale malou účast jsme si tentokráte na tvořeníčku zopakovali magnetické rybičky.Takže si děti zase zavystřihovaly, pastelky běhaly po papíře jako divé a ani lepidlo nezahálelo. No a nakonec navléknout kancelářské sponky na pruty připevnit magnety a velký výlov mohl začít!!!

PS.: A zbytek zase v galerii.

Strakaté slepičky

14. března 2012 v 8:43 | Káťa

Tak jak jsem si minule poplakala, že nás na výtvarce bylo málo tak dneska nás byla zase pořádná parta.A tak jsme stříhali.Malovali a lepili.Skládali.Až z toho strakaté slepičky byly. ( A v galerii je jich ještě hromada :) )No nakonec jsme taky uklidili!:)

Jarní hnízdění

7. března 2012 v 8:58 | Káťa

Tak tu zase bylo úterý a tedy i přichází moje pravidelné tvořeníčkové hlášení.

Asi sluníčko venku nebo nadcházející chřipková epidemie zapříčinily, že jsme měli pouze dvě výtvarnice, i když vlastně i dva docela malé výtvarníky.


Tak co se tedy dělo? Malí výtvarníci napřed trochu potrápili omalovánky a pak přišla na řadu naše umělecká tvorba.


Malovali jsme talíře.Motali hnízda.A pak už jen přilétli jarní ptáčci a snesli do hnízd vajíčka.


Takže u nás v Myšákovi už začíná jaro!!!


ÚSMĚV!!!!!!!!!!
 
 

Reklama