Prosinec 2016

Andělé

20. prosince 2016 v 21:27 | Káťa |  Tvořeníčko2016/17Poslední letošní dílnička, proběhla po menší přestávce, a tak jsme byli na tvoření opravdu natěšení.
Vánoce jsou už opravdu za dveřmi a mě tito andělé opravdu nadchli, měli jsme dnes tvoření hooodně andělské.

Hned ze začátku se musím přiznat, že na takovouto parádu jsem sama nepřišla. Našla jsem je na stránkách KROKOTAK.com, kde se dá objevit spousta krásného tvoření.
Takže si je můžete ještě nahonem vyrobit doma taky přesný návod i tvář a křídla naděla najdete hned TADY a není nic lehčího, než zapnout tiskárnu a pustit se do tvoření.

My jsem andělům ještě vyráběli papír na krásné šaty. Na to jsem využili co se dalo, někdo obtiskoval bublinkovou fólii, někdo maloval štětičkami do uší jiní si zvolili tupování houbičkou a nebo válečkování válečkem/ruličkou omotanou kouskem vlny a někdo techniky kombinoval jak ho napadlo :o). Tak nám vznikla veliká hromada různě odekorovaných papírů a z ní i hromada nádherných andělů. I když někteří si museli i práci odnést domů, jelikož jim jeden anděl nestačil a vyrobit čtyři je už opravdu fuška ;-)

A TEĎ UŽ MI NEZBÝVÁ NIC JINÉHO, NEŽ VÁM ZA VŠECHNY TVOŘÍLKY POPŘÁT KRÁSNÉ VÁNOCE A JEŠTĚ KRÁSNĚJŠÍ NOVÝ ROK 2017!!!

Anglicky...

19. prosince 2016 v 10:44 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná


Další várka Adventních andělů vám dokonce přinesla dárek. To koukáte co?! :o)

Moje kamarádka má ráda angličtinu, a co víc ona jí ráda i učí svoje, moje a teď klidně i vaše děti.
Nebo spíš vás může naučit, jak se s úplně malými prcky pustit do angličtiny. ( i s naší Bětkou to jde).
Princip je děsně jednoduchý, začít se učit v době, kdy se děti učí jazyk přirozeně, tedy když začínají mluvit a osvojují si stále nová slova a učit se tak, že si vlastně ani nevšimnou, že se něco učí, je to pro všechny jen taková hra.
A pak si stačí zvyknout a zařadit angličtinu do běžného života. Nemusíte být nějak moc zdatní angličtináři. Já jsem kupříkladu úplné jazykové pako, ale díky téhle metodě se vlastně tak trochu učím i já.
Vše o kurzech si můžete prostudovat TADY anebo obsáhleji v angličtině TADY.
Kdybyste to chtěli také zkusit, tak pro vás máme slevu na online kurzy. Stačí zadat heslo KUKACKA a máte to o 10% levnější.
Tak směle do toho!

Věnec a škodiči

12. prosince 2016 v 9:36 | Káťa |  Káťa tvoří

Minulý týden byl takový divoký.
Plány co všechno udělám, se dost rozpadly.
Místo toho jsme se postupně všichni léčili, také trochu brečeli a hudrovali.
Nakonec vznikl jen tento věnec, jako narozeninový dárek.
Jen andělé doma přibývají bez ohledu na situaci a zdravotní stav.
Vánoce se blíží a je jim úplně jedno, kolik jsme toho uklidili, napekli a nebo koupili.
No což, nějaký ten čas ještě je a o úklidu jsem už psala. Prostě se škodičema se s uklizeným domem počítat nemůže :o)

Mrzne

5. prosince 2016 v 8:15 | Káťa |  Bydlení

V neděli u nás pěkně mrzlo, všude byla nádherná námraza, a hlavně hustá mlha. Ležela nad námi jako poklop a nechtěla se celý den hnout. Výhodu to, ale mělo. Přestal foukat vítr a já mohla konečně vyfotit venkovní výzdobu. No a když už jsem byla venku, tak jsem rovnou vyfotila i tu nádhernou ledovou krajku, co byla všude kolem.

Venkovní zdobení, je vždycky taková rychlovka, rychle napíchat větvičky omotat, zamotat, přivázat a honem domu do tepla zahřát prsty. Ale i tak se letos docela povedla. Mám z ní velkou radost a kochám se pokaždé, když kolem jdu.


A zase ti Andělé se mi nějak přimotali do koláže, to abych věděla jak se dny pomalu odpočítávají do dne V :o)

Vánoční dílna

4. prosince 2016 v 21:38 | Káťa |  Tvořeníčko2016/17


V sobotu opět proběhla Vánoční dílna. Je to takový můj předvánoční milník….. Vánoční dílna a pak už jen Ježíšek. Teď už se budu soustředit jen na dárky a trochu pečení. Uklízet, jak mě Bětka denně ujišťuje, nemá cenu.
Dílna se ale opět povedla. Sešli jsme se na naše malé centrum v hojném počtu a hlavě se objevily nové tváře a co nejvíce oceňuji, dorazili i tatínkové.
Vytvářeli jsme jako každý rok všechno možné od přáníček, přes Betlém a třpytivé ozdoby, až po svícen z kokosu, o kterém jsem psala i tady.
Já jsem upekla velikánskou Vánočku, jiní přinesli cukroví, výbornou štolu či sušenky a popkorn i svařák byl (ten jsme ale dětem ale nedali). Pouštěli jsme koledy, děti tvořily, rodiče tvořili, děti řádily, rodiče povídali a pohoda byla i když i trochu hlučno. To víte hodně dětí na malém prostoru ;o)
Každopádně všichni odcházeli s úsměvem a děkovali za povedenou akci, a já zase děkuji jim za to, že přišli a že s námi pobyli.

Advetní svícen a jiné

2. prosince 2016 v 13:07 | Káťa |  Bydlení

Já vím v tento čas se výzdobou doma chlubí kde kdo, ale když já z té své mám vždycky takovou radost.
Letos pokračujeme v tlumeném duchu.
Svícen mi udělal Nuny ze zbytku terasového prkna. Chtěla jsem letos něco hodně jednoduchého. Běta je na stole jako doma, a tak nějaké ozdůbky by lítaly všude.
Betlém jsem si koupila tady u PEPE a k letošní výzdobě opravdu pasuje, tak jen doufám, že mi brácha odpustí, že jeho obraz na chvíli musel uhnout vystřihovánce :o)
Ještě tu mám na ukázku adventní kalendáře. Ty jsou v podstatě stejné jako loni (tady). Kluci si je objednali, a dokonce se podíleli na jejich výrobě. Pomohli nachystat kolečka s čísly. Na lednice jsou opět dva předpřipravené obrázky na samolepky, které jsou v pytlíčkách společně s dobrůtkou.
A na konec ještě dva andělé, kteří u nás přistáli od posledního příspěvku.
Užijte si víkend, my už se také těšíme!