Podzimní deštík

22. listopadu 2016 v 21:15 | Káťa |  Tvořeníčko2016/17Podzimní deštík nebo už zimní přeháňka? Dnes každopádně u nás pršel krásný duhový déšť.
Vyzkoušeli jsme si totiž novou techniku, kterou jsme si vyrobili parádní duhový papír.

A jak že jsme to dělali? Nic těžkého, stačí jen čtvrtka, voskovky, struhadlo, žehlička a pečící papír.

Voskovky jsme nastrouhali na čtvrtku a pak přes pečící papír přežehlili. A čáry máry fuk kouzlo je hotové.

Z duhového papíru jsme si vystříhali kapky a na druhou čtvrtku jsme namalovali a vystřihli mráček. Pomocí děrovačky jsme vyrazili dírky, přivázali nitky a hotovo šmitec.

A teď pod čarou pro ty, co si to budou chtít zkusit ve větším kolektivu, protože jak tuto hodinu zorganizovat mi trvalo snad déle než samotná realizace výrobku.
Rozdala jsem všem po dvou čtvrtkách, na první měli za úkol namalovat mrak (měli jsme šablony), vyříhnout a vybarvit dle libosti, na druhou si obkreslili opět podle šablony kapky.

Mezitím co děti malovaly zvala jsem si je po dvou ke stolku, kde strouhaly voskovky a zažehlovaly. Tím se nám celkem podařilo nezaneřádit voskovkami celou hernu a nikdo se nespálil o žehličku. Jen jednomu strouhnutí jsme se neubránili.
Jediné, co pak dost zdržovalo práci byl omezený počet děrovaček a také přivazování kapek na mráček. Ne každý předškolák umí uvázat uzel na tenčí nitce, a ne každý školák jich má trpělivost navázat několik.
Ale nakonec to dopadlo dobře ne?!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama