Ježci jdou na kutě

15. listopadu 2016 v 21:11 | Káťa |  Tvořeníčko2016/17

Pro letošek jsme asi už naposledy využili podzimního pokladu, tedy barevného listí. Tentokrát sice ne jako hlavní výrobní materiál, ale jen jako taková třešnička na dortu, ale i tak své místo mělo.
Vyráběli jsme totiž ježky, co nám ještě přišli popřát dobrou noc, než definitivně zalezou do své hromádky spadaného listí a suché trávy, aby tam přečkali zimu.
Na jejich výrobu stačil jen jeden arch barevného papíru, kousek čtvrtky, lepidlo, nůžky a pastelky.
Metodou pokus a omyl jsem si vyrobila šablonu na ježčí čumáček, kterou si pak děti obkreslily na čtvrtku a vystřihly. Pak už jen záleželo na vkusu každého, jak si čumáček vybarvil a domaloval.
Bodliny jsou z obyčejného barevného papíru, který jsme poskládali po delší straně do harmoniky a v polovině slepili. Konec už slepené harmoniky jsme ze šikma sestřihli, aby vznikl zubatý okraj jako bodliny. Pak už stačí bodliny roztáhnou jako vějíř a přilepit k nim za uši přeložený čumáček.
Aby byl ježek podzimní, ozdobili jsme ho právě tím zmiňovaným spadaným listím, sušenými rostlinami a trávou. Takže teď ti naši ježurové vypadají jako že opravdu na nás vykoukli ze svého pelíšku, a ještě jim listí zůstalo na bodlinách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama