Duben 2016

Sypeme sypeme

26. dubna 2016 v 21:10 | Káťa |  Tvořeníčko 2015/16
Někdy se mi stává, že si na tvoření něco naplánuju (chystám vždycky plán na dva měsíce dopředu) a pak přemýšlím co si s tím počít.
Dneska bylo na programu "kuchyňské malování". Nic složitého, už ozkoušeno před dvěma lety a tenkrát to mělo u prcků úspěch. Jenže pak mi došlo, že se v sobotu pálí čarodějky a že by to chtělo tedy něco čarodějnického.
Nakonec bylo řešení ještě jednodušší, než jsem myslela, vybrala jsem nějaké omalovánky s čarodějnou tematikou a bylo. Pak už jen prošmejdit spíž a mohli jsme začít tvořit.


Jen pro pořádek, na tohle si tvoření si kromě lepidla, sypání všeho druhu a omalovánky, nachystejte rovnou i vysavač. Opravdu se bude hodit :o)!!!


Zahrada 2

25. dubna 2016 v 22:43 | Káťa |  Výlety
V pátek jsem vzala svojí bandu na výlet do Prahy, jen já a mé tři děti. A světe div se, ono to jde a ještě jsme si to náramně užili. Počasí nám přálo a Bětulka v nosítku byla super vzorné miminko.


A kam že jsme to šli? Hlavní cíl byla kultura, tedy výstava Zahrada 2. Už jsme loni v létě viděli Zahradu v Písku a tak jsme to šli zkontrolovat, jestli se jim to v Praze také tak povedlo. A verdikt: povedlo a možná, že dokonce v půdních prostorách malostranské besedy to bylo o chlup lepší.
Kluci si tak zase vyslechli moudra chytré velryby, zajezdili na tříkolce při divoké honičce s kocourem i užili potrhlé sloní divadlo. A jako bonus se konečně uvolili, že si tu knížku i přečteme :o). (Maty se totiž loni asi ještě trochu toho divokého kocoura bál, ale pst!).
Pro Bětku to byla výstavní premiéra a tak si užila hlavně hromady polštářů, a určitě i atmosféry, která na výstavě
panuje.


No, a když už jsme tedy byli tak blízko, zaběhli jsme ještě na lanovku na Petřín. Vystáli si spolu s ostatními turisty frontu a nechali se vyvést na kopec. Ale k rozhledně jsme už s davem nešli a vzali to rovnou na druhou stranu do malé zahrádky, hned za hvězdárnou. Tam kluci statečně taky vyvolávali kocoura, ale nebyl doma :o) Jen to psí víno jsme tam našli a hromadu tulipánu a trochu porozkvetlé rododendrony a taky parádní vykotlaný kmen. A za chvilku jsme už zase frčeli v lanovce dolů, rychlá zastávka na hřišti dvakrát citrónová zmrzka za odměnu a pak už jen vysvobodit tatínka z práce a celý uondaný hurá domů.

No paráda to byla, co vám budu povídat. Už se těším na další výletování, musím zase něco vymyslet.

Motýli

19. dubna 2016 v 21:34 | Káťa |  Tvořeníčko 2015/16
Tak co, užíváte jara? Na mě trochu chladno, ale jinak dobrý. Tulipány kvetou i vzduch jarem zavoní i včelku nebo motýlka venku potkám a na tvořeníčku létali dneska motýli snad i cizokrajní.


Zase jsem do tvoření zapojila papírové talířky (hold je to univerzální tvořící materiál).
Tentokráte jsme je jen trochu zastřihli nebo spíše vystřihli z nich dva trojúhelníky, aby tácek připomínal motýlí křídla. Potom jsme je vymalovali pomocí akrylových barev. A po malé přestávce na zaschnutí je vyzdobili pomocí pokladů, které jsem v našich myšákovských regálech našli.
Našli jsme našívací drahokamy, stříbrné květiny i výstřižky z mosgumi a skleněné kamínky. Vše jsme lepili pomocí oboustranné pásky. Použít by se daly i knoflíky, různé samolepky, kousky lesklých stužek, flitry a co já vím co ještě. Tohle zdobení baví děti snad ještě víc než natírání, hlavně čím víc se to leskne tím líp, že!? :o)


Ptáčata

12. dubna 2016 v 22:14 | Káťa |  Tvořeníčko 2015/16

Bětuška se už ozývá, že je čas na noční směnu a tak dneska jen v rychlosti.
Jaro to bere na plný otáčky a ptactvo se pustilo do svého jarního díla (teda aspoň myslím)
A my jsme rovnou vyseděli/vytvořili ptáčata.
Vyráběli jsme opět s pomocí papírových tácků. Dále nám sekundovaly vodovky a voskovky a barevná tráva nebo jak se ten aranžerský tentonos jmenuje :o).
Nejdřív jsme malovali voskovkama, a pak vybarvovali vodovkami.
Pak už jen lepidlo… přilepit ptáčky, hnízdo a šup šup hotovo. Teda tak rychle to nešlo, ale do naší hoďky a půl jsme se vešli i s přestávkou na zaschnutí barev.


Tvoření zdar a tomu dětskému zvlášť!!! :o)
A já letím za naší slečnou.

Bunkr bude

7. dubna 2016 v 20:02 | Káťa |  Nuny tvoří

Hlavní dílo posledních dní.
"Táto, udělej mi bunkr" tak tahle nějak to začalo.
Pak se chvíli malovalo a vymýšlelo.
Teď, za asistence snad všech dětí z okolí, finišujeme.
Něco mezi bunkrem, posedem, rozhlednou a tvrzí.
Do týdne bude snad vše hotovo a proběhne oficiální kolaudace.
I když kolaudujeme průběžně a ten rachot u nás na zahradě to dost dokazuje.
Ani jsem si neuvědomovala, kolik dětí v té naší sousedské bandě je. :o)

Ilustrátoři

6. dubna 2016 v 9:24 | Káťa |  Tvořeníčko 2015/16
Nevím jak u vás, ale u nás bylo včera opravdu léto. Sluníčko se o to pořádně opřelo a kluci si před výtvarkou ještě užili tepla plnými doušky.

Ale i tak jsme se na chvilku schovali do klubovny a pustili se do tvoření.
Protože v sobotu byl den dětské knihy a v mnoha knihovnách probíhaly "Noci s Andersenem", tak i my jsme si k tvoření vzali knížku a zahráli si na ilustrátory.

Nejprve jsme četli pohádku.
Vybrala jsem mé favority Chrochtíka a Kvikalku.
Tahle knížka má krásný příběh o dvou prasátkách, která vyrazila do světa hledat zlaté prasátko, aby zjistila, že ho mají doma.
Knížka je plná krásných ilustrací a dá se celá přečíst za půl hodiny. Pro nás naprosto ideální :o).


Děti pak dostaly už přichystaná prasátka, která si vystřihly, nalepily na papír a domalovaly ilustraci, kterou si samy vybraly/vymyslely.


Malovali jsme pomocí suchého pastelu a všechny to moc bavilo. Teda až na Máťu, který do centra frčel jak drak na koloběžce a domů šel už s horečkou.
Je záhada jak se děti ze stavu zdravý do stavu nemocný dostanou tak neuvěřitelně rychle.
Tak snad už bude brzy lépe!