Duben 2015

Čarodějnice

28. dubna 2015 v 20:43 | Káťa |  Tvořeníčko 2014/15
Čarodějnice v této podobě na tvoření už kdysi proběhly, ale proč nevyužít ověřené, když už tenkrát byly opravdu povedené.

A co je na ty holky potřeba? Šablona, čtvrtka, barvy, látky, špejle a klacíky, lepidlo a provázek.


Začali jsme obkreslováním a snažili jsme se všichni opravdu poctivě. I vystřihování jsme nakonec společnými silami zvládli.


Dalším krokem bylo jak jinak než vybarvování. Kluky nejdříve chytlo zkoumání, co se stane, když se jedna barva smíchá jinou.


Pak Kuba vymyslel, že by mohli zapojit i prsty :o)


Jen co barvy zaschly, čarodějnice jsme oblékli do slušivých sukének a krásných paruk či šátečků.
Na závěr vyrobili a izolepou přilepili košťata.


Hurá na čarodějný rej!
Kdybyste si chtěli čarodějnici také vyrobit, tak tady je šablona na tu naši.

Závody

27. dubna 2015 v 17:49 | Káťa |  Tvořeníčko 2014/15


V sobotu se u nás závodilo. Pořádali jsme s Toušeňským Myšákem závody na kolech a odrážedlech a "okruh" u nás se k tomu pěkně vybízí. Počasí přálo a závodnici byli plni energie. Jen je trochu škoda, že propagace akce nedopadla tak jak se plánovalo a tak závodníků nebylo moc. No tak snad za rok to bude lepší.

Každopádně ti co dorazili, si to fakt užili!!!

Letním

25. dubna 2015 v 10:46 | Káťa |  Káťa tvoří

Pro zatím venku sluníčko svítí a tak mě trochu přepadlo takové malé letnění. Neodolala jsem, a ač to vůbec nebylo v plánu, zakoupila jsem pár letniček a osázela terasu. Zatím je teda budu nosit na noc domu, ale po zmrzlých už budou bydlet pěkně venku. (Za to může tenhle a tenhle článek).


Taky jsem si ušila sukni, hezky do úpletu, aby nikde netlačila a rostla pěkně s námi. :o) A až budu zase jen jedna tak úplet vypářu a zmenším. (Alespoň takový je plán)

Tak a teď už jen více a více teplých dnů, že?!!

Ovečková

24. dubna 2015 v 13:16 | Káťa

Po dlouhé době jsem vytáhla časopis Marina a ušila podle něj kabelku pro naši Haničku k narozeninám. Už jsem trochu zapomněla, že Marina je tak trochu megalomanka a všechny kabelky má opravdu velké. Tak místo malé kabelky vylezla pořádná taška. Ale za to úžasně heboučká a také se toho do ní hodně vejde. A jak sama autorka píše, na cestách může sloužit i jako polštářek. Je totiž ušita z koral fleezu a ještě k tomu vyztužená vatelínem. Takže když si dovnitř strčíte polštářek, případně poskládáte třeba mikinu, bude to polštářek jedna báseň.

Zkouška trpělivosti

21. dubna 2015 v 21:04 | Káťa |  Tvořeníčko 2014/15
Nevím, jak se vlastně dnešní výtvor jmenuje. Mohl by to být lapač snů, mně trochu připomíná zvonkohru do větru, ale nezvoní, nebo prostě jen ozdoba. Každopádně to byl výtvor, který skvěle prověřil trpělivost vývarníků a procvičil důkladně jejich jemnou motoriku.
Potřebovali jsme jen: Kelímek, bavlnky, korálky a lihové fixy.


Postup opět velice jednoduchý, ale na zpracování docela náročný (pro menší děti). Nejprve jsme navlékli korálky na bavlnku. Provlékali jsme každý korálek dvakrát, abychom zajistili rozestupy. Pak bavlnku přivázali k proděravělému kelímku. Když už bylo korálkových šňůrek dost, připevnili jsme ke dnu kelímku očko. A kelímek dozdobili pomocí lihových fixů.


Dnešní tvoření to bylo opravdu velkou prověrkou trpělivosti, ale nakonec to až na malé výjimky všichni zvládli. (Jen ty zašmodrcháné šňůrky jsme už bohužel rozmotat nezvládli :o))

Korálkový pokus.

20. dubna 2015 v 10:10 | Káťa

Inspirována tady a tady a třeba taky tady, jsem chtěla nutně zkusit vyrobit si nějaké vlastní. Dřevěné korálky ležely doma už nějakou dobu, jen nějak chyběla odvaha jít do toho, ale teď je první pokusná várka tady. S nějakými zkusím štěstí na fler a něco si nechám. Tak co nechcete taky? :o)

Rakeťák

19. dubna 2015 v 10:50 | Káťa |  Káťa tvoří

Kuba, ale teď už i Máťa, má nové kalhoty na teplejší dny. Látku si vybrali sami a i výsledek z ní se jim zatím líbí. Až bude vhodná příležitost, tak je vyfotím i spulu. Moc jim to sluší. :o)


A ještě trochu toho květinového pokochání, protože na jaře je to nejúžasnější. Miluju čekání na to co kde na záhonku vyleze a raduju se z každého kvítku.

Do ouška

16. dubna 2015 v 10:34 | Káťa |  Chcete mě?Nová várka náušnic je tady. Sluníčko svítí a je načase vytáhnou ze skříně jarní modely a k nim se nové naušnice hodí. A když už jsem si tvořila něco nového pro sebe a taky jednu várku do Kašperských Hor, je tu i pár kousku na Fler. Tak prosím račtě dál, a kdyby to pořád nebylo ono, tak klidně napiště a vyrobím přesně podle přání (nový materiál je už na cestě).

Louka

14. dubna 2015 v 21:02 | Káťa |  Tvořeníčko 2014/15
Doma mi už nějaké ty tulipány rozkvetly a dneska jsme k tomu přidali kvítí v Myšáku.
Po dlouhé době jsme se pustili do 2D tvorby.

Na naše malování jsme použili tempery a na dotvoření lepidlo, trochu vlny a fixy. Jako tajná ingredience sloužily vidličky.


Protože právě pomocí vidliček jsme naše tulipány namalovali. Nápad nalezený kde jinde než na pinterestu jsme přece museli vyzkoušet. A jak že to teda dneska bylo. No, nejprve jsem tisklali pomocí vidliček tulipány, poté už štětcem domalovali další květenu, stonky či trávník. Hned jak vše zaschlo přišla na řadu vlna, lepidlo a fixy, díky nichž jsem na louce vyobrazili i něco z hmyzího světa.


Tak co na to naše dílo říkáte?
Jaro v plném proudu!!!!

Robot kamarád

13. dubna 2015 v 10:13 | Káťa |  Káťa tvoří

Ještě k tomu slavení musím se pochlubit svým narozeninovým výtvorem. Ušila jsem robota polštářové velikosti a hned se setkal s úspěchem. Jen co se Máťa dokochal kolobrndou, pokřtil robota "Kamarád" a teď ho doprovází po celém domě a i do postele samo sebou chodí spolu.
Mám radost, že má radost….