Leden 2015

Terapie barvou

28. ledna 2015 v 14:59 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná

Dnes jsme si čas krátili barevnou terapií. Sluníčko spíš nesvítí než svítí a tak jsou barvy třeba.
Maty je na cvičení a tak máme s Kubou dlouhé odpoledne. Venku nic moc, tak jsme vytáhli velký papír a barvy.
Kuba maloval vším co mu přišlo do ruky a úžasně se radoval z každého efektu, který jím zvolená technika vyvolala :o).
No a já jsem si taky trochu pohrála, když už ty barvy byly venku! :o)

Přejeme všem krásně barevný den!

Na lyžích

27. ledna 2015 v 21:24 | Káťa |  Tvořeníčko 2014/15
Prý sněží, v televizi to alespoň říkali. V Polabí teda ne, alespoň ne tak abychom si mohli jít zalyžovat. Letos to vypadá, že nebýt tvoření tak si zimních radovánek moc neužijeme :o).
Lyžaře, které jsme dneska vytvořili, opravdu obleva nepřekvapí.

Takže z čeho jsme to dneska tvořili? Potřebovali jsme, čtvrtky, pastelky, barevné špachtle, párátka, lepidlo herkules, karton, průklepoví papír a duté vlákno.


Měla jsem pro děti přichystané šablonky lyžařů. (To aby se jim dobře drželi proporce a lyžaři byli akorát) Tak si každý obkreslil šablonku a pak už záleželo na každém, zda bude lyžař holka či kluk (nebo medvěd) a jakou bude mít čepici uši či co koho napadlo. Když už měli lyžaři tvářičky vymalované, vystřihli jsme je a domalovali i ze zadu. Nakonec jsme jim ohnuli chodidla a přilepili k lyžím ze špachtlí, na ruce jsme nalepili párátka jako hůlky. (pozor dokud lepidlo nezaschne tak dřevěné části nedrží)


Pak si šli lyžaři ta chvíli lehnout a my se pustili do přípravy sjezdovky. Kus kartonu jsme polepili bílým průklepovým papírem a také jsme z něj vytvořili křoviska, stromy nebo velké závěje. A aby efekt sněhu byl co nejpodobnější, vše jsme zasypali kulačkami dutého vlákna.
Nakonec už jen zbývalo přilepit lyžaře, a aby vzorně stál ze zadu zajistit proužkem čtvrtky jako podpěrou.A JEDÉÉÉÉM!!!!

Chci sluníčko!!!!

22. ledna 2015 v 9:07 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná
Skončí Vánoce a mám to vždycky tak. Nechce se mi nic dělat a měním s v medvěda brtníka.
Nutně potřebuji sluníčko, jinak se asi neproberu.


Zkusili jsme s klukama terapii žlutou barvou :o) a vytvořili jsme novou látku. Tiskali jsme nejprve gumou na tužce, ale nakonec jsme to vzali i prsty. Tiskali jsme černou, šedou a hlavně žluto a dopadlo docela dobře.


Pak jsem se dokonce donutila zasednout ke stroji a ušila polštářky a prostírku.
No a myslím, že to trochu pomohlo, ale jaro by bylo lepší. Já vím, jsem takhle v lednu trochu náročná. Tak teda aspoň aby napadl sníh a dalo se venku pořádně řádit. To by taky bylo fajn!

UFO

20. ledna 2015 v 22:07 | Káťa |  Tvořeníčko 2014/15
Jedeme dál….zase úterý a zase tvoření.

Dneska jsme využili jednoho Matýskova vánočního dárku a zahráli si hru. Pomocí ní jsme si vytvořili prapodivné tvory nejspíše z jiných planet.A jak se taková hra hraje? No není to nic těžkého. Podle vylosované šablony si každý obkreslil tělo svého mimozemšťánka a pak jsme jen házeli kostkou a zjišťovali, kolik ten náš krasavec bude mít končetin, očí či uší.Když už byli Ufoni tady tak proč jim rovnou nepřipravit i jejich domov. Ale jak to asi na jiné planetě vypadá? Na to přece je fantazie! Každý dostal pro svého Ufona velký papír a pak už jen záleželo na něm, co vytvoří. K dispozici byly pastelky, barvy, látky, alobal, barevné papíry…(to co mě padlo do ruky)


A takto se u nás mimozemšťánci zabydleli.

Praha výletní

15. ledna 2015 v 21:08 | Káťa |  Výlety
Další víkend už je skoro tady a já se teprve dostala k tomu se vám pochlubit naším nedělním výletem do Prahy.
Ne že bychom to měli do Prahy moc daleko, ne že by tam Nuny jezdil každý den za obživou, ale jako výletní místo jsme jí už dlouho nenavštívili. Dokonce s foťákem na krku jako správní turisté snad nikdy.


Vyrazili jsme ráno hezky výletně (jak rozhodli kluci) vláčkem.Okruh byl více než klasický. Lanovkou na Petřín, (rozhlednu jsme tentokráte vynechali, na ní byli kluci už v létě)


Přes Petřínské zahrady (Skvělé místo ke zkoumání. Objevili jsme tam koutky, co jsme vůbec neznali a to jsme tudy chodili, za dob studií, dost často) pod Strahovský klášter.


A rovnou na hrad.
(I když bylo po cestě dost slyšet fňukání a kňourání ve smyslu já chci jet zpátky lanovkou, myslím, že jsme robátka přesvědčili, že je to krása)


Z hradu Nerudovkou ke Karlovu mostu. Před mostem bylo další malé rodinné poprvé. Návštěva Mc donald´s, (No zajděte si s dětma někde v této lokalitě na jídlo a riskujte, že to pak nebudou jíst :o))a zjištění, že v Happy Meal je hračka. ("Maminko to proto, že jsem byl hodný" "Ehmmm":o)) (Malý panda od teď chodí i do školky)


Máťova nevole jít na most se záhy proměnila téměř v nevoli ho opustit. Nejprve opravdivé mlýnské kolo i s vodníkem a pak spousta výletních lodí, no chápete to, to se nedalo vynadívat.


A za mostem už jen tramvaj, poslední pohled na hrad a jedeme domů.

Papa Praho výletní

Sněhulák

13. ledna 2015 v 21:25 | Káťa |  Tvořeníčko 2014/15
Je leden! To bychom měli stavět venku sněhuláky. Jenže dneska to vypadalo spíš, že rozkvetou sněženky a petrklíče.

Ale to neznamená, že si sněhuláka nemůžeme alespoň namalovat. A nebylo to jen obyčejné malování, my jsme si ho zasněžili.

Potřebovali jsme tempery (hlavně bílou), modrou čtvrtku a vatové tamponky (nebo jak se ty ušošťouři vlastně jmenují).

A pak už nic těžkého. My jsme si ze čtvrtky pro zpestření vystřihli kruh. No a pak jsme už jen puntíkovali a sněžili sněhuláky.


A tihle neroztají ani v létě.

Jen tak pod čarou, tahle technika měla dost velký úspěch i u Kuby. Tak jestli se v tomhle podivném počasí nudíte doma s dvouletým prckem tak mohu jen doporučit.

Tři králové

6. ledna 2015 v 20:53 | Káťa |  Tvořeníčko 2014/15
Pro dnešní tříkrálové tvoření jsem inspiraci našla Na kopečku.

Připravili jsme si barevnou čtvrtku, lepidlo, kapesníčky, barevné papíry, pastelky a pustili se do toho.

Myslím, že není moc třeba popisovat jak na to. Tak snad jen, na hlavičky jsme použili raznici a je dobré lepit v pořadí kapesníček (oblečení), hlava a koruna. Ale myslím, že to byste vymysleli i beze mě.
Přeji všem pěkný tříkráloví večer i tříkrálové tvoření.

Jediný

5. ledna 2015 v 10:53 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná
Zdravím v novém roce. Doufám, že jste všichni svátky oslavili tak jak si zaslouží a těšíte se co nového nám rok přinese. Ale neprve tu mám jedno předvánoční dárkové tvoření.


Tohle jsou jediné handmade dárky, které se mi podařilo vyfotit před zabalením. Jinak vyhrála zapomětlivost, a tak jsem fotky ušitých taštiček a sukýnek smazala dříve, než je přetáhla do počítače.
No, ale to nejlepší zůstalo. Dřevěné korálky co Máťa s Kubou svědomitě nařeli nejprve na zlato a pak ještě doladili barvami. Já je navlékla na bavlněnou šňůrku, Maty napsal vizitky a pak zase společně zabalili a přichystali s dopisem za okno Ježíškovy. I Ježíšek to zvloádnul na jedničku a korálky se dostaly správným majitelkám.