Prosinec 2014

Vánoční, voňavé a sladké

16. prosince 2014 v 21:10 | Káťa |  Tvořeníčko 2014/15

Vánoční, voňavé a sladké, tak takové bylo dnešní tvoření. Na poslední hodinu před velkým dnem V jsem dětem to tvoření karpet osladila. A tak jsme tvořili z jablíček, rozinek, brusinek a bonbónů. Myslím, že představovat tyhle jablíčka by byla zbytečnost. Tak se jen kochejte, jak se nám ty naše povedla.

A za naší tvořící partu vám všem přeji krááááásné Vánoce a šťastný nový rok.

Vánoce venku

15. prosince 2014 v 9:43 | Káťa |  Káťa tvoří


Venkovní vánoční výzdobu jsme s Máťou stvořili už minulý týden a dělá nám radost. Letos to vyšlo ve stříbrno červené, ale doma si myslím to bude prudce strakaté. Zdobíme podle aktuální nálady takže přibývající výzdoba je vždycky pro všechny trochu překvapením :o)

A co vy? Zdobíte, pečete, těšíte se ...

Zlatá

10. prosince 2014 v 11:06 | Káťa |  Chcete mě?

Zlatá to je stejně ta nejvánočnější barva. A já ušila zlatou kabelku z látky, kterou jsem vlastnoručně zlatě napruhovala.
No a jak to znáte, teď hledám pro tuhle krasavici i její malou kamarádku novou rodinu. Tak kdybyste se jí chtěl někdo ujmout,ozvěte se.

Kabela je široká 40 cm a vysoká 37 se zapínáním na dva magnety. Taštička má na šířku 23 cm a na výšku 17cm.
Hezky si to promyslete a piště. Ježíšek je už opravdu za rohem!

Tady pro připomenutí celý obchůdek.

Výlov

9. prosince 2014 v 20:51 | Káťa |  Tvořeníčko 2014/15
Po chvilce stonání je tu zase úterní tvoření.
Dnes byli v plánu kapři. Podle toho kolik se nás sešlo, a kolik kaprů vzniklo, to už začíná vypadat na slušný výlov rybníku.

Na výrobu kapříků či jiných rybek jsme potřebovali: CD, lihové fixy, barevné papíry, nůžky a lepidlo.


Postup není moc složitý a na pořadí prací zas až tak nezáleží.
Aby byli kapříci opravdoví krasavci, je nutné jim pěkně vymalovat šupiny lihovým fixem, nalepit ploutvičky, pusu, ocas a oči. Nakonec se jako harmonika poskládají boční ploutve a protáhnou otvorem v CD.


A hotovo. Pak už jen stačí nit a krásný kapřík se může doma blyštit třeba zavěšený pod lustrem.

Zpestření

2. prosince 2014 v 14:35 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná
Zpestření dnešní noci bylo Matýskovo bolavé ucho a teplota.

Ráno ještě z postele jsem obvolávala školku a lidi z tvořeníčka, které jsem musela letos poprvé zrušit.


Ranním zpestřením byly nádherné rampouchy na naší terase. Aspoň k něčemu nám to marození je. Můžeme se na led jen koukat a ne po něm hned po ránu bruslit :o)


Po obědové zpestření bylo tvoření. Kluci zahlédli konec pořadu ART ATTACK a hned chtěli vyrábět. Naštěstí dělali zrovna něco, co se opravdu vyrábět dalo. Mluvící strašidla.
A když dneska nebude tvoření Myšákovské tak tu teda máte alespoň to naše domácí.
Co jsme potřebovali: Kelímek, barevný papír, provázek, čtvrtku, lepidlo, barvy, voskovky.
Nejprve jsem do dna kelímku udělala malou dírku šídlem. Pak jsme obkreslili barevný papír podle kelímku, vystřihli a nelepili.
Než zaschlo lepidlo, pustili jsme se do hlavy. My měli kelímek 0,5l tak jsme dělali hlavu s krkem přes celou výšku A4. Napadla mě myšlenka, že předkreslím hlavu voskovkami a pak budou kluci vybarvovat pomocí anilínek. To zajistilo, že čert vypadal jako čert i když ho vybarvoval Kuba. Voskovky přes anilínky krásně vystouply. Pro jistotu jsem vybarvila bílou voskovkou i oči, zuby a tak. Nebo zase červenou jazyk.
Na závěr se do kelímku provlíkne provázek a zajistí uzlíkem (provázek kouká ze dna kelímku a uzlík je uvnitř) a zasadí vystřižená hlava.


Když pak budete tahat za provázek, bude strašidlo, nebo co vyrobíte vydávat zvuky :o).

Teď jdu vyhlížet, čím si zpestříme odpoledne a večer. Měla bych úklidem, ale znáte to. Tak mi držte palce, ať to zvládnu. :o)