Kaštanobraní

7. října 2014 v 21:54 | Káťa |  Tvořeníčko 2014/15
Taky jste si všimli, že kaštanová sezóna už vrcholí. Projít alejí kaštanů je už skoro o život :o). Ale hlavě ten nutkavý pocit je pořád sbírat. Už jsme jich doma měli plný koš a tak jsme s nimi vyrazili na výtvarku.


Vyráběli jsme hady, věnce a jako malý veselý bonus komety.

Na hady jsou potřeba jen kaštany, provázek nebo vlna, nalepovací oči a jehla. Kaštany jsme dopředu proděravěla šídlem (byla to trochu fuška, ale co bych pro ty robátka neudělala, že). Děti pak navlékaly na vlnu, která byla dvojitě navlečená v jehle. Když byl had už dost dlouhý, stačil uzlík a dvojitý provázek vypadal jako rozeklaný hadí jazyk. Pak jsme jen nalepili oči a bylo hotovo.

Na věnečky jsme si nasbírali i žaludy, šípek a listí. A to vše jsme navlékali na drátek (zase jsem si předem vykutala dírky) a udělali očko.Všichni pracovali svědomitě, a ti nejpracovitější zvládli hada i věneček. Ti méně pracovití raději naložili raketu a vydali se na průzkum vesmíru.Všichni nakonec potkali kometu. Vyrobili jsme si je totiž také z kaštanu. Tentokrát jsme použili proužky krepáku a napínaček, kterým jsme připevnili krepákový ocas ke kaštanu. Věřte, že létaly nádherně. A nebo si to raději vyzkoušejte sami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama