Září 2014

Slunečnice

30. září 2014 v 21:25 | Káťa |  Tvořeníčko 2014/15
Už nám to začalo i v Myšáku.
Podzim je neúprosně tu a v Myšáku se kroužky rozjíždějí na plné obrátky. Takže i naše tvoření je tu.
Ještě jako takovou vzpomínku za létem jsme si vyrobili slunečnici.

Co jsme potřebovali? Barevné papíry, lepidlo, nůžky, kartonový podtácek (ale kolečko z tvrdého papíru stačí také) a semínka.


Nejprve jsme nastříhali žlutý papír na proužky a nalepili je dokola na podtácek jako okvětní lístky. Může být i víc vrstev, aby byla slunečnice bohatá (to ale záleží hlavně na trpělivosti tvůrců :o))


Potom jsme natrhali hnědý papír na malé kousíčky a nalepili doprostřed.
Zezadu jsme přidali zelené kolečko velikosti podtácku a list (to aby se líbila i zezadu).


Nakonec jsme do středu slunečnice ještě nalepili semínka. Nejlepší je použít herkules (nebo něco podobného) a nebojte se dát větší vrstvu, ať semínka drží.


Slunečnice jsou tu.

A pro příště si vemu foťák!!! :o) Tak nebudu muset fotit mobilem.

Natisknuto

28. září 2014 v 21:10 | Káťa |  Káťa tvoří

Pustila jsem se do tiskání látek. Těšila jsem se na to už hodně dlouho, ale pořád jsem si nějak nemohla najít čas. Tak teď už se zadařilo. Dokonce tu podzimní listovou jsme tiskli s Máťou. Už jen vymyslet co z nich ušít.

Máma kočka

21. září 2014 v 17:54 | Káťa |  Káťa tvoří


Kamarádka Eliška má třetí narozneniny. Miluje kočky (pro setkání s jakoukoli kočkou je ochotna nasadit vlastní život), a říká, že má ráda fialovou a bílou barvu.
Tak snad se jí náš dárek bude líbit. Kdyby se vám zdálo, že už jste něco takového viděli, tak se dobrovolně přiznávám, že jsem si nápad půjčila v šapitó. Jen místo suchého zipu jsem dala knoflík a mašličku, aby si Eliška pocvičila prstíky.

Didaktická cestovní kostka

19. září 2014 v 8:46 | Káťa |  Káťa tvoří


Zadání znělo jasně, didaktická kostka v cestovní velikosti. Něco podbného jsem chtěla ušít už dávno pro Máťu, ale znáte to.
Když už jsem dostala takový podmět, tak jsem spíchla rovnou dvě a užije si aspoň Kuba. Takže tu máme jednu holčičí variantu na přání a jednu klučíčí co zůstaně doma. Kostky jsou vybaveny knoflíky, zipem, takničkami na zavazování a provlékaní, karabinkou, přeskou a jako třešnička na dortu si na cesty můžeme vzít i pastelky :o)

Hbitým prstíčkům zdar!!!


Pár fotek naší dýňové nadúrody a podzimní květeny jsem si odpustit nemohla.

Na mobil

16. září 2014 v 11:05 | Káťa

Mělo to být pouzdro na nový telefon pro mou neteř. Jak se tak někdy stává, uteklo mi pár milimetrů a je z toho pouzdro na něco jiného. Ale kdo se může pochlubit tím, že mu ladí taštička s náušnicemi, že!?!
Takže znova a lépe, třeba se na podruhé trefím. Jen najít kousek času. Poslední dobou se k stroji dostávám opravdu jen po malých chvilkách.

Nedělní

7. září 2014 v 21:39 | Káťa

Nedělní výlet do Mirákula s kamarády.
Vyhopsaní, pohoupaní, spokojení, unavení, .......

Sukně domácí

5. září 2014 v 10:45 | Káťa |  Káťa tvoří

Nelíbí se mi nosit na doma jen legíny a tričko, ale legíny jsou nejpraktičtější domácí oblečení na zimu. Hodím přes ně kalhoty a už můžu frčet na vekovní pochůzky a doma jsem zase převlečená raz dva. Tak jsem se rozhodla, že si našiji domácí sukně. Hlavní požadavek je s kapsami, aby bylo kam dávat kapesník na dětské nosánky! A tady je první vlaštovka. Uvidíme kolik jich nakonec bude :o).

Jsme chovatelé

3. září 2014 v 12:46 | Káťa |  Kolem nás

Máme doma skleníček na kytky, a v něm bednu od šití a v ní písek a ........... v ní šest ještěrek (stav posledního sčítání).

O minulém víkendu jsme uklízeli písek před domem a našli tam vajíčka. Tak jsme to zkusili a přestěhovali je k nám. (Nechat je někde v trávě nám přišlo škoda, takhle měli aspoň nějakou šanci).
V podnělí se začli líhnout.
Dolstali vodu a čerstvě nachytané mouchy.
Brzy se budou stěhovat zase na zahradu. Snad si tam ty prťata poradí.

Mističky

1. září 2014 v 18:08 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná

I při posledních prázdninových dnech zbylo času na tvoření. Určitě jste správně identifikovali, že jsme tvořili ze zažehlovacích korálku.
Nejprvě jsme třídili, což nám zabralo asi nevíce času a také jsme s tím udělali nevíce nepořádku. Třídili jsme nejvíc nejlepší barevné kombinace a třídili jsme velice zodpovědně. (Takže po korálkách šlapu do teď :o))


Pak už jsme jeli podle návodu z pinterestu. Žáruodolné mističky vymazat olejem, rovnoměrně rozložit korálky a šup do trouby dokud se vše nerozteče tak akorát.A tady je už výsledek. (dárečky pro holky :o)

PS.: Tvořil i Máťa, ale nějak se nerad fotí :o)