Český ráj... a stanování.

15. července 2014 v 16:06 | Káťa |  Výlety
O víkednu jsme podnikli první stanovací výlet, tak se podívejte jak se nám vyvedl.

Pátek

Po dlouhém a poctivém zkoumání (už od loňska), jsme se rozhodli pro kemp nedaleko Jičína. Není to od nás daleko (návrat celkem rychlý) a okolí nabízí spoustu cílů k výletům.

Stan jsme měli postavený co by dup (asi hodinku) a pak jsme hned jako správní táborníci ohřáli na plynovém vařiči fazole s párkem (kuchyňka v kempu byla a vařit na sporáku???):o).
Potom následoval průzkum kempu a ochutnávka piva a limošky. Takto posilněni jsme vyrazili na sběr dřeva na večení oheň.
Pekli jsme statečně a s nadšením až do tmy (měli jsme celkem čtyři špekáčky). Maty se pasoval na přikladače a bojoval s ohněm celkem statečně. Ve chvilkách volna kluci užívali dětského kolektivu na nedalekém pískovišti a my s Nunym doplňovali dávku alkoholu rovnou z lahve :o). (aneb nezodpovědní rodiče pod vlivem :o)). Když oheň doplápolal nafasovali kluci baterky a s hejnem ostatních světlušek vypotřebovávali poslední zbytky své dětské energie.
Spát jsme šli všichni společně, a jen co krtek oblékl své nové kalhotky, spali jsme jak andělíčci.


Sobota


I mě věčné zmrzlině se spalo krásně a Kuba oproti zvyklostem vyspával nejdéle a nenechal se ničím rušit.
Po ranních rituálech, snídani a trochu toho poblbnutí na pískovišti s novými kamarády jsme vyrazili do skal.


Přesněji řečeno do skal Prachovských. S ohledem na délku Kubových nohou jsme vybrali nejkratší okruh, ale i tak jsme si užili krásné výhledy i stoupání v úzkých uličkách.Po malé siestě v autě jsme vyrazili do Jičína. Tam jsme pojedli v místní jídelně (nic moc, ale bylo to rychlé a tolik nevadilo, že po umakartových stolech Kuba vzteky rozpatlává guláš, ale psssst ;-)), polízali zmzku z místi cukrárny (ta by mňam) a pak strávili více jak dvě hodiny v regionálním muzeu.
Ač se jednalo opravdu o klasické regionální muzeum (Jičínsko od pravěku k našim babičkám), tak všem s dětmi vřele doporučuji. Pro děti mají vymyšlenou skvělou dobrodružnou trasu, s hledáním mincí, čarování s Valdštejnskou hůlkou a pátráním po tajné komnatě.
Na Rumcajse a jeho partu ani nedošlo, tak snad příště.

Večer pak následovalo opět pivo,limo, dříví, oheň, buřty, světlušky a spát.


Neděle

Ráno zase vydržel Kuba nejdéle.
Po snídani následovalo balení a loučení.Zajížďka a výšlap na Trosky.
K obědu byl v našem započatém buřtovém stylu párek v rohlíku. :o) (doma bude dloooouhá bezuzeninová a bez limonádová dieta)
Cestu domů jsme jen přerušili zmzkou v Poděbradech a koupačkou (pro děti) v místím parku.
Na závěr jsme si ještě dali do tlapky oplatku a tradá domů.

Bylo to krásné a těšíme se na další stanovací víkend, snad ještě letos jeden stihneme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mihol mihol | 16. července 2014 v 14:17 | Reagovat

Super dokumentace ;), z fotky není úplně vidět jaký má Máťa nový batoh, ale Kuba dostane, když ne úplně stejný, tak určitě stejně barevný :D

2 Dana Dana | E-mail | 17. dubna 2015 v 12:20 | Reagovat

Ahoj, ráda bych se zeptala jak se kemp přímo jmenoval? Rozhodli jsme se v létě vydat také do Českého Ráje na více dní a tak přemýšlíme zda do nějakého kempu či spíše vybrat nějaký penzion např. zde http://www.topsleva.cz/pobyty/cesky-raj . Kemp určitě bude levnější, ale zase s malým dítětem si nejsem úplně jistá. Díky za odpověď, Dana

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama