Prší, prší....

11. března 2014 v 21:34 | Káťa |  Tvořeníčko 2013/14
Po malé pauzičce jsme se zase sešli na tovořeníčku a konečně jsme se pustili do deště (a jak tak koukám na předpověď tak jsme ho snad i přivolali :o)

Nebujte, nelili jsme po sobě vodu. Vyráběli jsme mráček, z kterého prší barevný déšť.

Co jsme potřebovali? Mráček vystřižený z lepenky (ten jsem radši připravila dopředu i s dírkami na dešťonosné provázky), průklepák( nebo třeba hedvábní papír, ale šel by použít i krepák), lepidlo, barevné papíry, provázek nebo přízi a pak štětce, nůžky, raznice na kolečka a ruce ;o)Nejprve jsme provlékli připravenými dírkami(ty jsem udělala šídlem) provázky a přivázali (byla to fuška, ale nakonec to všichni s pomocí i bez pomoci zvládli)


Potom jsme natřeli mráček pořádnou vrstvou herkulesu a na něj lepili kousky zmačkaného průklepáku (to aby byl mráček pěkně nadýchaný). To samé jsme udělali i z druhé strany, abychom mohli mráček zavěsit do prostoru nebo třeba na okno. Vypadá to jednoduše, ale zdání klame. Hlavně udržet pozornost dodělat vše do konce dělalo trochu problém. Ne každému se to dařilo. Ale od toho jsme tam my hodní pomocníčci a když už povzbuzování nestačilo tak jsem to dolepili samy :o)


Poslední krok bylo vystřihat kolečka z barevného papíru a po dvou nalepit hezky proti sobě na provázky co visí z mráčku.

Já jsem pak ještě připevnila provázek pro zavěšení a dílo je hotové.
Tramtadadáááááááááá

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina Martina | 12. března 2014 v 9:04 | Reagovat

Moc se to povedlo, Hanička by chtěla taky, asi budeme muset dorazit a ještě jeden dodělat :-) M.

2 Kateřina Kunclová Kateřina Kunclová | 12. března 2014 v 9:08 | Reagovat

V pohodě, můžeme ho udělat u nás, materiál tu mám :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama