Únor 2014

Drak

25. února 2014 v 21:39 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná
Jsme nemocní a tak sedíme doma a na to parádní sluníčko venku se díváme jen přes zapatlané okno. Tvořeníčko v Myšáku tedy také nebylo, ale tvořit se musí!

Znáte pořad na "Déčku" Výtvarka? Není to sice původní český pořad, ale nápady tam mívají dobré i když s díváme jen výjimečně (většinou na to zapomenu) Dneska jsme, ale televizi zapnutou měli a zrovna vyráběli draka. Maty sledoval velice pozorně, a jak myslíte, že to dopadlo. …. Hned chtěl vyrábět také. Já uhájila start tvorby až po odpoledním uspání Kuby. Přece jen Kuba je taky drak a tolik draků na jednou bych asi nezvládla :).


A tady už máte náš fotonávod:
  1. Nejprve musíme draka vystřihnout a vybarvit.
  2. Pak udělat díru pro křídlo (protože je náš drak z lepenky doporučují nejdřív papír prodírkovat a pak protrhnout)
  3. Pak se protáhne křídlo a s druhým se slepí papírovou páskou (musí mezi nima zůstat škvírka
  4. Do hřbetu a křídel se udělají dírky a ke hřbetu se přiváže gumička a na druhou stranu gumičky nějaký kroužek.
  5. Ke křídlu se přiváže provázek a pak k očku.
  6. A druhý konec provázku k druhému křídlu.
  7. K nohám draka se přidělá závaží. My jsme použili kovové kolečko, ale bylo to málo a tak jsem ještě do látky zavázala kamínky.
  8. No a pak už drak lítá :)!

Vyladit délky provázků a množství kamení do závaží bylo asi nejnáročnější, ale nakonec to dopadlo docela dobře.


Drak teď lítá nad jídelním stolem.
Snad nám nebude ujídat z talířů!!

A kdyby jste náááhodou nepochopili náš návod tak tady je ten originál.

Náušnice zase tu

24. února 2014 v 22:02 | Káťa

Ještě jedna várka butonků než se konečně pustím do slibovaného šití.

Tentokráte závěsné. Opět o průměru 12mm.
Opět za 65Kč za pár.

Nebudu rušit……vybírejte……pište……………hlavně se nestyďte :o)

Jaro je skoro tady tak ať nám to sluší.;-)

Jaro nebo zima?

23. února 2014 v 21:47 | Káťa |  Zahrada
Nenapadlo mě, že první letošní zahradní příspěvek budu psát už 23. února (a to jsem se dlouho držela). Ale dneska bylo krásné dubnové počasí a tak jsem se zase vypravila ven.

Okrasné záhonky, které jsme na podzim připravovali, ale nezamulčovali (takže zarostly až hanba) pleji po kouskách už od ledna. Co si budeme povídat letos je zima trochu divná. Ale dneska to už bylo 100% jaro.Kluci se pustili do kutění (něco nutného pro vláčkodráhu :o)


A já zase plela a taky trochu stříhala měsíční jahody (víte, že už mají poupata ?!?) A taky jsem se kochala. Sněženky kvetou už aspoň druhý týden, ale když jsem zjistila, že jsou napučené kosatce a dokonce i klematis tak jsem se nestačila divit a žasnout. (Teda aspoň já to za normální v únoru nepovažuji)


Matýsek mi v rámci zahradnického nadšení zasadil do svého květináčku z pískoviště malou macešku. Po jeho vzoru jsem si tedy zasadila i já nějaké ty cibulky co rostly tam, kde by se jim stejně moc nedařilo. Tak snad se jim bude dařit u nás doma na stole. A nový jarní Venkov a styl k tomu, ať je ta jarní nálada od rána do večera!


Jen k tomu šicímu stroji ne a ne se dokopat. Mělo by začít pršet :o), stejně je děsně sucho!!!

Na náušnicové vlně

19. února 2014 v 13:12 | Káťa |  Chcete mě?

A máme tu další várku náušnic. Zatím jen ty s puzetkami, ale brzy snad budou i na závěsných lůžkách a snad i pár nových náhrdelníků. Ať se každý může parádit podle svého gusta :o).

Parametry jsou stejné jako minule, takže průměr butonků je 15mm a jsou připevněny na nerezová lůžka se zapínáním na perko (nebo puzetku,jak kdo jste zvyklí říkat). Jen náušničky číslo 9 a 10 jsou trochu menší a to 12mm. A cena je zase 40,-Kč.

Jestli se vám líbí a chtěli by jste je koupit tak mi písněte mail a nebo jsou i k dispozici i v obchůdku na fler (ale tam je hold připočtena i provize pro fler) A pokud se vám líbí, ale hodila by se jiná barva či provedení tak taky písněte a nějak to vymyslíme. Ju!!! Jo a pochvalný komentář pod článek taky beru :o).

Takže konec s instrukcemi a teď už jen nerušeně vybírejte.

Námořníci

18. února 2014 v 22:05 | Káťa |  Tvořeníčko 2013/14
Pozor pozor, všichni námořníci na palubu. Dnešní tvořeníčko bylo v námořnickém duchu. Inspirována Matyho karnevalovým kostýmem, jsem se rozhodla, že je načase si vyrobit loď co jsem objevila tady na pinterestu.

Takže pro pořádek. Co jsme potřebovali: plato od vajíček (desítka :o), tempery, špejle, barevný papír a tavná pistole.


Postup není nikterak náročný, ale že jste to vy tak něco o tom co jsme vyráběli, napíšu.

Nejprve jsme natřely palubu (z plata od vajec) pěkně barevně. Podle mé idey se měla natřít i zvenka ale na to nějak nebyly síly, a tak jsme z venku alespoň namalovali okna fixou. (Maty se polil - jen co se jeho úboru týče :-D)Pak jsme dali palubu sušit a pustili se do plachet. Vyměřit, vystřihnout a pomalovat. Využili jsme šablonky, aby byla zase trochu změna. Ono obkreslování šablonek taky není jen tak. Nesmí se pohnout a musí se udržet hrana a tak to dalo docela práci. (Jo a na obkreslování šablonek to chce opravdu něco tenkého, my použili gelová pera). Plachty jsme napíchli na špejli, a pak propíchli palubu a zafixovali tavnou pistolí.Hotovo vyplouváme!

Karneval

15. února 2014 v 23:06 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná

Ano ano, i my jsme už absovovali karneval. Letos si už rezolutně vybral masku Máťa sám (Kuba se vezl na jeho vlně). Piráti, a přesto vlak nejede :o). Ale nakonec to byla docela dobře řešitelná maska. Kalhoty už mám v paži a ušila jsem takové obojetné co bude pak moct nosit i jen tak. Vesty jsou jen na honem od oka(na maškarní dobrý:o) a pásky do gumy, aby bylo kam dát šavli. Klobou je z papírnictví a pirátské triko je v našem vlastnictví již delší dobu. Kuba byl vybaven podobně, ale kalhoty jsem taky našla v jeho šatníku.
Naši stydlínové sice celý karvevalový rej prošli v dost poklidném duchu, ale domů jsem odcházeli spokojení. Bříška plná sladkostí,které se rozdávaly na každém rohu a i na trochu tance došlo. Hlavně že byly balonky a bublifuk!
Ještě nás čeká jeden karneval ve školce (teda jen Máťu) a za rok znovu, ale už odpolední banda pro velký kluky!!!

Johoho!!!!!!!!

K Valentýnu

14. února 2014 v 14:46 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná
Tátovi k Valentýnu jedině dinosaura. .....Valentýn u nás moc nefrčí, ale Kuba spí a tak jsme s Matym vyrobili tatínkovi valentýnský dárek. Je to namalované voskovkama na textil. Pro děti nejlepší, namalují co libo, a když se to povede tak se to zažehlí, a když se to nepovede tak se to vypere!!!

Hotovo!

Valentýnky

11. února 2014 v 21:25 | Káťa |  Tvořeníčko 2013/14
Po týdnu se opět hlásím s tvořeníčkovým reportem.

Svatý Valentýn se slaví už tento pátek. Takže vyrobit si na tvořeníčku Valentýnské přání byla prostě nutnost. Vždyť i děti mají někoho, komu by přání rádi daly.

Takže základní surovinou pro dnešní tvoření byl papír a to papír barevný, čtvrtka i křídový papír. Také jsme použili červené flitry, přízi a taky hromadu lepidla.


Vyráběli jsme dva druhy přáníček a myslím, že dnes ani není potřeba příliš podrobný popis jak na to. Hlavní je tvořit s láskou! Jak taky jinak, že?!Hezkého Valentýna a mějte se rádi!!!
PS.: Jo, a kdyby vás náhodou zajímalo, co celý týden dělám, že nepíšu tak jsem šila závěs a pak plela. Ale já se polepším a pustím se do něčeho fotogeničtějšího!

Na vzkazy

4. února 2014 v 21:31 | Káťa |  Káťa tvoří
Zákon schválnosti funguje. Vždycky když mám pocit, že na tvořeníčko mám nachystáno něco opravdu parádního tak skoro nikdo nedorazí. Tak i tentokrát jsme si museli vystačit ve třech. To nás ale neodradilo a pořádně jsme si tvoření užili.

Vyráběli jsme držáček na vzkazy, obrázky nebo co vás napadne. Inspiraci jsem našla tady (mimochodem na těchto stránkách je různé inspirace hromada).

A co jsme ta naše tvoření použili? Kus kartonu, dřevěný kolík na prádlo, lepidlo na dřevo a papír (třeba herkules), tempery, provázek a lak na vlasy.


Nejprve přilepíte kolík na karton a necháte zaschnout.


Pak pořádně vymalovat dle vlastní fantazie a zase nechat zaschnout.

Na závěr přivázat provázek a přelakovat lakem na vlasy, aby tempery tolik nešpinily prstíky a byly stálejší.


A je hotovo!A náš Kuba také tvořil svoje dílo s velkým zaujetím :o)

PS.: Zajímalo by mě, jestli jste někdo někdy podle mého tvořeníčkového návodu doma něco vyrobil nebo se aspoň chystáte. Tak mi když tak napiště kometář, uděláte mi velkou radost. Díky :o)

Butonkové náušnice

1. února 2014 v 20:58 | Káťa |  Chcete mě?
V týdnu jsem zase využila klidu, když Kuba spal a Maty byl ve školce (povedlo se mi to za tu dobu jen jednou) a hezky u bedny (dávali Sama doma) jsem vyráběla nové náušnice. Bohužel mi záhy došli komponenty tak jich je nakonec jen šest.


Čtyři páry jsou zase klasicky o průměru 15mm a připevněny na nerezové náušničce se zapínáním na puzetku. I cena je tedy stejná, tedy 40,-Kč


Dvoje náušnice jsou pro mě takový pokus. Tentokráte jsou o průměru jen 12mm ,ale za to jsou uloženy do krásného nerezového náušnicového lůžka se zavíracím háčkem. Jejich cena je 65,-.

Časem snad přibudou i nějaké náhrdelníky, ale teď se musím pustit do toho co jsem přislíbila, aneb lepší vrabec v hrsti než holub na střeše :o)

PS.: A které náušnice se vám líbí víc, na puzetce nebo ty visací? Jakou barvu máte nejradši, která vám tu chybí? Nestyďte se a napište komentář, inspirace se hodí.