Prosinec 2013

Silvestr

31. prosince 2013 v 22:56 | Káťa |  Kolem nás


Přeji veselého Silvestra. A zapijte ten nový rok pořádě!!!!
Nazdraví!!!!!

Byly krásné a byly naše...

26. prosince 2013 v 18:06 | Káťa |  Kolem nás

Co dodat.....

Šťastné a veselé

24. prosince 2013 v 8:26 | Káťa |  Káťa tvoří

Krásné Vánoce vám všem!


A šťastný nový rok 2014!!


Byla tu,... není tu

20. prosince 2013 v 8:48 | Káťa |  Káťa tvoří


Povedla se a už je fuč. Kousek jsem vzala ještě teplý do škoky na vánoční posezení a zbytek zmizel ráno u snídaně. Nejen že vypadala pěkně, ale taky výborně chutnala, je to první vánočka co se mi povedla :). Tak snad se mi v podnělí povede znova.

Umotáno

19. prosince 2013 v 11:55 | Káťa |  Káťa tvoří

Kuba usnul a já jsem právě umotala vánočku. Poprvé z šesti a tak se musím pochlubit. Návod jsem četla asi tak stokrát a rozplétala a zaplétala taky několikrát, ale nakonec tu je. Jestli se povede upéct tak jí teště jednou vyfotím. A když se nepovede tak jako zapomenu, jo?!! Tak mi držte palce!

Vánoční anděl

17. prosince 2013 v 21:05 | Káťa |  Tvořeníčko 2013/14

Na letošním posledním tvořeníčku jsme s elánem vyráběli nádherné vánoční anděly. Postup zase nebyl zas tak složitý. Nejprve jsem dětem předpřipravila kornoutky z tvrdšího papíru a na ně tavnou pistolí přilepila kuličky z polystyrenu. Další práce byla už na dětech. A co takový anděl asi potřebuje? No hlavně nějaké slušivé šaty. Ty jsme "ušili" z čeho jiného než z látky (a děti si pocvičili stříhání látek, protože to je docela kumšt), látku jsme na kornoutky přilepili herkulesem . Vlásky jsme udělali z vlny a taktéž na hlavičku přilepily herkulesem. Obličej si každý namaloval fiksou a křídla jsou z křídového papíru, a aby nebyla jen tak obyč posypali jsme je třpytkami. A na čela jak jinak než hvězdu, na tu mám raznici a zlatý papír zbyl z Adventní dílny. Jo abych nezapomněla, ty křídla jsme přilepili tavnou pistolí.A hotovo armáda andělů nám může přinést ty vytoužené Vánoce!

Na ledničku

16. prosince 2013 v 19:50 | Káťa |  Káťa tvoří

Taková rychlo rychlá rychlovka jsou tyhle magnetky. Potahovací knoflíky bez očka a tavná pistole. Šup šup hotovo. Byly ale nutné, jelikož Matýskova tvorba narůstá a nebylo ji čím přimagnetit na ledničku.

PS.: Omluvte kvalitu fotky, fotila jsem rychlo rychle mobilem :D!

Výzdoba vánoční,..valentýnská.....:)

12. prosince 2013 v 13:12 | Káťa |  Káťa tvoří
Tak konečně dorazilo i k nám vánoční rozpoložení. V rámci rýmového nudění jsme s Máťou nachystali nějakou tu vánoční výzdobu. Já jsem ušila ze zbytků látek kolečka a Maty natiskal bramborovým tiskátkem srdíčka. A větvičky, co jsme si přivezli z návštěvy u dědy a babičky, jsme nazdobili společně.

PS.: A největší výhodou těchto ozdob je, že můžou plynule přejít z výzdoby vánoční na výzdobu valentýnskou. No a když trochu přimhouříme oči … tak že by i Velikonoce :D

Kolik je hodin?

11. prosince 2013 v 11:58 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná


Přepadla nás výstavní rýma, takže úterní výtvarka nebyla. Neplakejte, tvořili se doma. Poslední dobou je Máťovou oblíbenou otázkou "Kolik je hodin?" Tak jsme si vyrobili hodiny. Takový ty co si můžete sami otáčet ručičkama a učit se je číst.


No kdyby jste se náhou nudili taky tak tady je návod.  1. Vystřihnou velké kolo
  2. Čísla buď si je napište rovnou na to kolo, anebo nějak vylepšete. My jsme využili raznice a napsali na kolečka malá čísla. Pak jsme si vzali k ruce budík a podle něj se je snažil Maty naskládat a nalepit na to kolo.
  3. Připravte velkou a malou ručičku.
  4. Teď přišla na řadu laminovačka. Vše jsme zalaminovali (ručičky samozřejmě zvlášť). Pokud nemáte, hopněte do kopicentra, tam by mít měli.
  5. Potom vystřihnou.
  6. A sťuknou malou průchodkou z galanterky.
Hotovo!!!

Adventní dílna

7. prosince 2013 v 22:19 | Káťa |  Tvořeníčko 2013/14
I letos jsme dělali v Myšáku adventní dílnu. Vyšla nám na tuto sobotu a myslím, že se opravdu povedla.
Připravovala jsem se na ní docela dlouho a když už jsem měla všechno naplánované, vzpomněl si Nuny, že by taky přišel se svou troškou do mlýna (dva dny předem.... chlapi, znáte to :)) a tak místo pěti plánovaných tvořeníček se nám jich najednou vylouplo šest.

Tak se nalaďte vánočně a podívejte se, jak to všechno vypadalo.

Hodinu předem jsme se pustili do příprav, stěhovali stoly, připravovali jednotlivé dílníčky.
Vše bylo pořádně vánoční, koledy hrály, svíčka hořela a z aromalampy se linula vánoční vůně.Jo a i na perníčky a svařák došlo.A tak se už konečně podíváme, co jsme to vlastně všechno vyráběli.......

Samozřejmě ozdoby, bez nich by to ani nešlo. Pustila jsem se do klasiky jako předloni. Takže plastové koule ozdobené třpytkami, ale našla jsem inspiraci i tady a tak si mohli tvořílci vyzkoušet i něco nového.V dalším koutku bylo na pořadu lepení přáníček a vyrábění malých vánočních stromečků.No a i na Betlém došlo a kdo chtěl mohl si vyrobit pomocí ubrouskové metody svícen na čajovou svíčku.


A jako třešničku na dortu si připravil Nuny svůj malý kutilský koutek pro velké kluky :). Mohli si tak (pod dozorem) vyzkoušet vrtání a pájení a tak trošičku nakouknout do tajů elektroniky. A tak si kutílci vyrobili malé blikající dekorace, které nádherně rozzářily hlavně jejich oči.


A co říci na závěr? Užili jsme si to všichni! Sice nemám napečené cukroví a naklizený dům o dárkách nemluvě, ale myslím že Vánoce začaly.