Listopad 2013

Ryyyyyby, ryby, rybyyyy.....

28. listopadu 2013 v 13:03 | Káťa |  Tvořeníčko 2013/14
Jak slíbila tak udělala, fotky přistály na můj email a tak tu máme výtvarkovou reportáž.


Tetokráte zase téma vybíral Matýsek. Není nad Pinterest, já tam po chvilkách přihazuji objevené nápady a když je potřeba není problém něco vylosovat.

No a teď jsme vylosovali ryby z pytlíku na svačinu a byla to veliká legrace. Nejprve jsme si na pytlík temperama namalovali rybu, šupinky jsme natiskali korkovým špuntem. Pak jsme namalovali vodu na čtvrtku. Na to jsem našla v zásobách skvělý poklad- třpytivé vodovky. Pak jsme pytlík nafoukli a za první polovinu přilepili k vodě. No a pak jen pěkně zavázat konec a porovnat ocásek.

Tradááááá........to se nám to povedlo co?!!!!!!!Advent... už brzy

27. listopadu 2013 v 20:58 | Káťa |  Káťa tvoří
Já vím, já vím, já vím. Čekáte reportáž z úterní výtvarky a ono nic. Nebujte bude jen se nám to v úterý krapet zkomplikovalo.
Ráno vypadalo ještě nadějně, Máťa šel do školky s úsměvem a dokonce bylo v plánu, že bude porvé po obědě spát. Těšila jsem se, a to jsem asi neměla dělat. :) V půl jedenácté telefon.... školka, Matýska bolí ucho a moooc pláče. Ač to dělám děsně nerada (nejsem zrovna nadšený pilot) sedla jsem do auta a hnala pro něj.(Přece ho s bolavým uchem nepovleču pěšky) Máťa měl opravdu slzy jako hrachy a ucho nejspíš bolelo nehezky. Doma dostal Nurofen, kapky do nosu a usnul jako špalek. Po vyspání bylo vše ok tak jsme výtvarku neodpískali a opět autem vyrazli tvořit. No a tady je ten zakopaný pes - v tom zmatku jsem zapoměla foťák!!!! Nepropadejte panice fotky jsou na kámošky mobilu tak hned jak je dostanu doplním vše a o nic nepřjdete.

Jinak co se týče Máti, odhlásila jsem ho do konce týdne ze školky a tak se vesele nudíme doma. No a protože se blíží první advetní neděle, pustili jsem se do výzdoby.Naaranžovali jsem společnými silami svícen a nalepili plakát s Betlémem. Vše jse strategicky umístěno na poličce. Jinak by se svícen první advetní neděle nedočkal :). Jojo letos budeme mít výzdobu jen ve vyšších patrech :)
No a když Kuba po obědě usnul natiskali jsem na nové polštářky.No a takhle umí po náročném dni odpočívat náš Máťa!!!

Nepořádek

22. listopadu 2013 v 10:27 | Káťa |  Káťa tvoří
Na mnoha blogů najdete obrázky krásně uklizených a načinčaných pokojíčů a zakoutí. Ale u mě teda jen tak ne, za to vám můžu ukázat jak vypadal můj pracovní koutek včera. A kdo uhádne co teď právě tvořím dostane........ no třeba pochvalu!
A ještě vám musím připomenout, že Vánoce se blíží. Takže nakoukněte do mého obchůdku na Fleru a nebo se ispirujte i tady a nakupujte, nakupujte a nakupujte!!!!!

Kapsy a kapsičky

20. listopadu 2013 v 18:56 | Káťa |  Káťa tvoří

Poslední dobou mám docela odbyt v Kašperských Horách (snad brzy začnu disribuovat i do jiných koutů republiky). Tentokráte tam putoval kapsář. Zadání znělo jasně:"Chci kapsář" :-D "nevím jak velký, jakou má mít barvu, kolik a jak velké kapsy" :-D. No tak jsem se pustila do práce. Velký jsem ho ušila tak akorát a kapsy mnoha velikostí. Jako bonus jsem si trochu pohrála s různými druhy zapínání ať se Matyáškovi prstíčky cvičí. Takže tam najde knoflíčky, zip, stahovací olivku i karabinku, kdyby bylo třeba něco pověsit.
Teď prý čeká zavřený ve skříni na velký den V.

Ptáci

19. listopadu 2013 v 21:21 | Káťa |  Tvořeníčko 2013/14

Zase úterý a zase výtvarka. Tvořili jsme (vyjma Máti,ten stávkoval) s radostí. Tetokráte jsem se nechala ispirovat na stránkách "Made by Joel" kde se schovává obrovská kupa inspirace a podkladů k tvoření. Vybrala jsem tohohle neposedného ptáčka.
Dekoraci ptáčka jsem vymyslela tak nějak po svém, takže jako základ nechyběly pastelky a aby měl přecejenom peříčka heboučká hodila jsem do ringu odstřižky filcu.
Tentokráte vám návod na výrobu popisovat nebudu na výše uvedených stránkách je vysvětlen dostatečně.
Tak se jen kochejte jak se nám to povedlo.A pro ty co ještě po vytvoření ptáčka neměli tvoření dost jsem na stejných strákách objevila dva cirkusáky na kole.


Stodola

18. listopadu 2013 v 22:24 | Nuny |  Nuny tvoří

Tak tu máme zase listopad, a to s sebou přináší jednak špatné počasí, tak i relativně hodně času na nějakou tu rukodělnou drobotinu ze dřeva.
Všechno začalo tak, že jsem se bavil se švagrem o hračkách na vánoce a přitom jsem se nadchl do jednoho obrázku na internetu, kde byla taková plastová skládací farmářská stodola v americkém stylu pro malá zvířátka. Když jsem se pak zeptal Máti, jestli by něco takového chtěl, tak řekl, že jo, ale že se do ní musí vejít LEGO-traktor s valníkem, a že zvířátka mohou zůstat venku. (Nutno uvést na pravou míru, že zatím žádné stejně nemá. - Snad si napíše mladému panu J.)


Ale zpátky ke stodole. Celou jsem ji vyrobil z překližky 5mm, kterou jsem už měl nějaký čas pod postelí, a kterou jsem koupil přesně pro tyhle příležitosti. Panty u vrat jsou z malých hřebíčků a panty na střeše jsem koupil v jednom mně oblíbeném provaznictví na Florenci v Praze. Na závěr musím ještě přiznat, že přední fasáda musela být několikrát natřená, protože ten pacholek Kuba mi ji parádně před nafocením počmáral fixou. Ale už jsme si to vyřikali,teda vyžvatlali.

Tak, a to je pro dnešek vše milí zlatí. Bohužel se musím s dalšími výrobky momentálně zase odmlčet a počkat, až co přinese 24. prosince mladej pan J.

Takže, zdar!
Nuny

Teplo na krčky

17. listopadu 2013 v 21:54 | Káťa |  Chcete mě?
Po loňském úspěchu jsou tu zase nákrčníky, aby bylo teplot na krčky. Tentokráte jsem ušila jen dětské, ale kdyby někdo potřeboval zahřát i větší krček tak napiště a domluvíme se.Jsou ušity z bavlny pro parádu a fleesem pro zahřátí.
Na šířku mají 49cm a výška je 14,5cm v nejvyšším místě. Protože jsou opatřeny dost dlouhým suchým zipem (8cm) tak není problém je umístit na jakýkoliv krček. Pro představu, nákrčník nosí náš roční Kuba, ale v pohodě ho zapnu i já.
Cena je 120,- Kč

Tak hezky vybírejte, už tu na vás čekají :)

A zase kalhoty

14. listopadu 2013 v 15:43 | Káťa

Jojo, už to tak bude, zachvíli budu šít sotshellové kalhoty i po slepu. Tyhle jsou tentokráte v holčičí verzy, pro Áju (Matýskovu kamarádku) ty fialové jsou z tenkého a ty šedé ze silného softshellu. Podle přání bez kapes, zato se záplatou přes zadek aby se sedělo pořád jen v teple.

Konečně hotovo

13. listopadu 2013 v 8:23 | Káťa


Tak tenhle kapsář mám ušitý snad měsíc, a tak dlouho nám trvalo ho přidělat. Vím jsme ostudy, ale vezme-li v úvahu, že ho šiju co naše domečko-loď stojí, tak to zas tak dlouho netrvalo :).

Jinak kdyby vás to zajímalo tak ty průhledné kapsy jsem šila z organzy, to aby bylo vidět co je v nich. Jo a ty bílé tečky na černé kapse jsou jako hvězdičky a jsou namalované fosforeskující barvou.

Toť vše. Přeji hezký den!

Nasypané

12. listopadu 2013 v 21:12 | Káťa |  Tvořeníčko 2013/14
Znáte to vlezete do spíže a zjistíte, že tam je spousta pytlíčků skoro prázdných, málo na vaření, ale škoda vyhodit. Tak to byla inspirace pro dnešní tvoření. Když jsem viděla všechny ty zbytky nebylo možno jinak než je zužitkovat na výtvarce.
Tak jsme si nasypali pár obrázků. Každý podle svého gusta a hlavně s radostí. Postup je ukrutně jednoduchý. Namalovat si obrázek a pak vybarvit jako omalovánky. Vždy popatlat jednu plochu lepitdlem posypat oklepat a jedeme dál. Tak s gustem do toho a nestyďte se mi pochlubit jak to dopadlo u vás.

PS.: Jen si nachystejte vysavač budete ho potřebovat :)!