Červenec 2013

Kuba 1rok

29. července 2013 v 7:35 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná

Čas letí jak zběsilý a tak měl náš Kuba v sobotu svou první narozeninovou oslavu. Výzdobu jsme pojali zodpovědně a tak jsme opuntíkovali ubrus, ušili girlandu a i na květinu se místo našlo.


A pak už jsme jen slavili, schovávali se před sluníčkem, chladili se v bazénu, patlali domácí prstové barvy a mlsali dobrůtky. No prostě vzorová oslava jak má být. A co oslavenec? Vypadal spokojeně, ochutnal co se dalo, uplaval snad první kilometr :-D a poctivě ozkoušel všechny dárky.

Výprodej

27. července 2013 v 22:54 | Káťa |  Chcete mě?

Tak už zase otravuju, tak trochu mi leží na skladě tyto tři kabelky. No a jak je známo sklady je třeba občas trochu vyklidit, tak jsem si pro vás připravila malý výprodej. Takže tu máme tyto tři krasavice v podstatě jen za cenu materiálu.


Písmenková je nyní slevněna z 450,- na pohopouhých 350,-.


Květy na sněhu jsou slevněny z 500,- na 380,-.


A Děravá je z 380,- slevněna na 300,-.

Takže kdo má zájem piště mi prosím na mail, no a kdyby jste toužili po něčem jiném tak jsem vám k dispozici taky a určitě se domluvíme!!!!

Léto

23. července 2013 v 21:34 | Káťa |  Kolem nás

Takhle nějak vypadá léto u nás. Užíváme si sluníčka a rozkvetlé zahrady ve stádiu vývoje :-D. Na tvoření nějak nebývá čas.

Kolínská řepařská drážka

19. července 2013 v 9:02 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná
Tady jen pár fotek z minulého víkendu. Vyrazili jsme do Kolína na řepařskou drážku. Byl to krásný výlet, tak akorát pro ty naše skřítky. Kuba byl z toho paf a Máťa nadšen. Takže mohu jen doporučit. No a den jsme zakončili v Kolínském aqvaparku takže jeden zážitek lepší než druhý :) .

Jak schovat flek :-) - návod

12. července 2013 v 21:53 | Káťa |  Káťa tvoří

Znáte to. Máte tričko a na něm flek. Vyprat nejde a tak co s tím? Přece to nevyhodím ne?!!
Právě v této situaci jsem se ocitla a protože mě měl Kubík dobrou náladu, rozhodli jsme se vám připravit můj první návod.


Takže co potřebujeme. Tričko s flekem (nebo i bez fleku, ten není nutný), tenký jednostraně nažehlovací vlizelín, pěkný kousek látky a nápad.
Já jsem se rozhodla pro srdíčko. (Pro tuhle metodu aplikace to chce nějaký jednoduchý tvar.) Nejprve jsem si vyrobila jedno papírové, nemám takové oko abych to střihla rovnou z látky.


Když se vám podaří vybrat tu pravou nejkrásnější látku a tak si na ní srdíčko překreslete a vysřihněte o kousek větší (přidavek na šití).


Pak si ustřihněte kousek vlizenlínu a látkové srdíčko na nej přišijte kolem dokola. Pozor lícem k lepivé straně!!!!!


Odstřihněte přebytečný vlizelín a tam kde jsou oblouky vystříhej malá véčka. Chce to zastřihnou i špičku tak jako na obrázku,aby se tam nehromadila látka.


Do prostředka vlizelínu, vystříhněte opatrně kříž přes který pak protočíte látku lícem na vrh.


Vše pěkně porovnejte a přežehlete na pečícím papíru, aby se vám aplikace nepřilepila na žehlící podložku.


Naměřte si kam přesně se má srdíčko dát, přižehlete a můžete se pustit do šití. Vemte to hezky po krajíčku.


A je hotovo.


Strakatý klobouk

11. července 2013 v 15:03 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná

Na loňském maškarním (Máťovi nebyli ještě ani dva roky) byl Máťa za klauníka. Našila jsem mu na tepláky strakaté záplaty, udělala papíroví klobou a velkého motýla. Nebyla to žádná věda, ale zase jsem ho zbytečně nestresovala nepohodlnou maskou. Klobouk i motýlek byly hitem pak ještě dlouho. Jenže je tu jedno velké jenže, papírový klobou pobyt mezi hračkama nevydržel (ani jsem to neočekávala). Jenže tu máme další jenže, papírový kloubouk prostě chybí, chvilku jsem to zamlouvala, ale když včera Maty objevil motýla tak už nebylo cesty zpět. A tak dneska, když Kuba usnul bylo jasno. "Maminko musíme udělat klobouček z papíru"

Pustili jsme se do toho s vervou. Já lepila klobouk, Maty připravoval zdobení.
Pak Maty polepoval klobouk.

A jak to dopadlo?......


Klobou jsem dolepila já........
...a Maty to zalomil na gauči.

No což, aspoň mám čas hned podat report.

A teď půjdu přidělat gumičku, aby si nemyslel, že mezitím co spal jsem se flákala :)!!!

Puntíky

10. července 2013 v 9:11 | Káťa |  Káťa tvoří


Tak už na něj konečně došlo. Konečně jsem se pustila do puntíkování a ozdobila jsem si jeden starý svetr. Na první pokus a na to, že barvy jsou opravdu hodně starého data to dopadlo myslím dobře. Ne?

Stan

2. července 2013 v 21:26 | Káťa |  Káťa tvoří
Máme nový stan, koupili jsme ho nedávno a už se těším až vyrazíme na dovolenou. Ale teď tu mám stan úplně jiný je sice také nový ,ale na dovolenou s ním určitě nepojedeme. Je to takový stan trénigový. A vznikl proto, aby se, na naší zahradě bez jediného vzrostlého stromu, měli naše ratolesti kam schovat.


Neprve kluci sešroubovali pár starých střešních latí co tu čekali na spálení.


Pak jsem nastoupila já a sešívala jsem co jsem doma našla. Staré polečení, zbytky co pořád nenacházeli uplatnění.... To víte takový stan na ten je potřeba opravdu hodně materiálu.


Nakonec jsem přišila pruženky a Nuny přibil hřebíčky ,aby byly za co zaháknout.


A je hotovo. Stačí se jen nastěhovat.


Zapínání na dva knoflíky Maty ho nadchlo, ze začátku pořád jen otvíral a zavíral.


A zezadu okýnko, aby byl přehled co se kolem stanu děje.

Takže teď si na nás sluníčko nepřijde. Tak snad bude taky někdy svítit, do deště stan opravdu neni.