Březen 2013

Ptáčkové

25. března 2013 v 8:00 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná

S Máťou teď jedeme na ptačí notě. U Rosy Mitník jsem se inspitovala jednoduchýma ptáčkama. Tak stříháme a lepíme, ať to u nás pořádně švitoří.

Chňapky

25. března 2013 v 7:52 | Káťa


I když venku pořád mrzne, jedu doma pořád odhodlaně na jarní notě. Tady jsou včera ušité nové chňapky. Konečne už několik měsíců byly ty staré důkladně propálené a dost ohavné.

Kraslice poprvé

21. března 2013 v 18:34 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná

Dneska jsme se s Máťou pustili do zdobení kraslic. Zvolili jsme techniku patlání. Patlali jsme tempery
smíchané s herkulesem. Ty méně barevné asi ještě trochu domalujeme až budeme zdobit další várku a pak je všechny přelakuju lepidlem na dekupague aby nešpinily koledníkům tlapky.

Jarní

20. března 2013 v 20:21 | Káťa |  Káťa tvoří


V neděli večer jsem ušila dva jarní polštářky. To aby ladily s prostírkou na stole a taky aby už tady nestrašily ty s vánočníma stromečkama.


No a takhle nádherně jarně to pak vypadalo v pondělí ráno, když jsem koukla z okna. Začínám mít pocit, že kdykoliv udělám doma něco málo jarní výzdoby, tak mi příroda dá najevo, že s jarem moc počítat nemám :(. No to , přece nemůže trvat až do léta! Že ne?!?!? Takhle si jaro v polabí teda opravdu nepředstavuju.

A zase pastelkovníky

13. března 2013 v 22:09 | Káťa
Podlouhé době jsem zase šila pastelkovníky a hned tři najednou. Tyhle poputojou do malebných Kašperských Hor. Ale čeká mě ještě jeden, protože u každého došitého kousku následoval dotaz "A ten je pro Matýska?" No a Matýsek bude mít brzy narozeniny a tak se musím činit! Že?!?

Tričko

13. března 2013 v 21:58 | Káťa |  Káťa tvoří

Dostala jsem nový úplet s pirátskými puntíky, a hrozně ráda bych z něj ušila klukům trika. Jenže se bojím a tak tu máme první pokus. Padli na to dve trika co Nuny vyřadil jako nenositelná, střih jsem obkreslila z nového Matyho trička. No a dopadlo to jak to dopadlo. Je to, světe div se, tričko a dá se i nosit. Jen u krku trochu plandá, ale to příště třeba doladíme.


A tady ještě jedno společné dílo, co jsme dneska s Máťou spáchali. Taková příprava na Velikonoce. Jen nevím jestli se tihle dva Velikonoc dožijí, když nám pořád hopkají po okně.

Jaro dělá pokusy

6. března 2013 v 15:54 | Káťa |  Káťa tvoří

Poslední dobou moc nestíhám. Doma pořád čurbes, tvoření jde jen pomalu a na blog už elán skoro žádný. Kubík zabírá čím dál víc času. I teď píšu s ním u prsa (jedna z mála okamžiků kdy nefrfňá). Ale jaro na mě leze i tak.


Tahle ta vestička vznikla ještě, když venku byly závěje, je myšlená na takovéto jarní pobíhání a okoukala jsem jí na blogu Markéty Baletkové. Střih jsme vyráběli s Nunym podle jednoho návodu co mám doma a tak je jen takový jednoduchý, žádné záševky a projmutí, ale nosí se dobře, jen pořád čeká na nějaké to zapínání.


S prvním jarním sluníčkem jsem ušila novou dečku na stůl a dneska jsem na trhu koupila narcisky. Už se opravdu těším, až vykvetou.

Nezůstalo jen u narcisek na náš stůl a i když cibulky v záhonu se snaží seč můžou tak jsem květeně v naší zahradě vypomohla i trochou toho kupovaného, předpěstovaného ze skleníku a už máme za oknem petrklíče a macešky. Takže teď doufám, že jsem všechno to svým jarním nadšením nezakřikla a nezačne sněžit!!!!
Tak že jaru zdar! Jdu pročítat knihu ZAHRADA a rozmýšlet kam co zasadíme (Kubík u jídla usnul).


KUK!