Leden 2013

Pro Adélku

31. ledna 2013 v 18:34 | KáťaTahle malá kabeluška je pro naší Ádelku, které je dneska 6 let.

Tak všechono nej!

Květy na sněhu?

27. ledna 2013 v 16:36 | Káťa |  Chcete mě?

Druhý přírůstek do rubriky "Chcete mě?" by se mohl jmenovat třeba "Květy na sněhu". Tahle kabelka typu messenger je ušitá hlavně z bílé zahraniční látky s barevnými květy. Jako doplněk posloužil ještě jeden zahraniční kousek a taky béžový manšestr.


Kabelka, teda spíš kabela je trochu větších rozměrů (33 x 41 cm), takže se do ní opravdu hodně vejde. Má trak dlouhý max. 122 cm , ale můžete si ho upravit podle své potřeby díky mosazné zkracovací sponě. Taška má zapínání na zip a ve vnitř je schovaná ještě jedna malá také na zip zapínací kapsička. A teď to nejdůležitější a to je cena, která je (tramtadadá) 500,-Kč.No a kdyby se někomu hodila tak pište do komentářů a já se vám ozvu. Za pár dní jí pošlu do jednoho malého obchůdku tak žádné odklady.

A teď pro Matýska

23. ledna 2013 v 22:21 | Káťa |  Káťa tvoří

Jednoho dne to muselo přijít. Maty zhlédnul mojí poslední ušitou kabelku a pravil "Maminka teď ušije pro Matýska, jo?!?!" a co mamince zbývalo než ušít. Ta malá výčitka co se z Matýskových očí na mě zaleskla mě donutila hned jednat. Žádné extra složité dílo to neni, prostě jen malá brašnička pro velkého chlapa. Látky si Matýsek vybíral sám ( i když bylo asi hned jasné jak volba dopadne) a střih je hooodně jednoduchý, ale mladý pan pošťák má v čem nosit své zásilky a důležité dopisy.

Kabelka chce do světa - prodáno

15. ledna 2013 v 10:44 | Káťa |  Chcete mě?

Je to poprvé co jsem se rozhodla ušít něco jen tak, bez známého budoucího majitele. Takže pokud se vám moje dílo líbí, je k mání. Taky jsem si kvůli tomu založila novou rubriku s názvem "Chcete mě?", kde se snad budou časem objevovat i další prodejní kousky.

Tak tedy: Chcete je?
To jsou ony: Kabelka a kosmetická taštička. Obě z tmavomodré rifloviny a obě doplněné růžovou dezingovou látkou ze zahraniční kolekce Grand Bazaar. Jak kabelka, tak taštička jsou vyztuženy ronopastem a podšity květovanou látkou české výroby. Obě jsou také zapínané zipem a taštička má ještě pro parádu klopu na magnetek. Kabelka má ve svých útrobách navíc kapsičku na drobnosti.

Co se rozměrů a taky ceny týče:

  • Kabelka je nahoře široká 30cm a dole 40cm a vysoká 33cm. Ucha kabelky jsou dlouhé 33cm (tak akorát pohodlně přes rameno). A nekupte to za krásných 450,- Kč :)
  • Taštička má 20cm dlouhý zip a v nejširším místě má 22cm, vysoká je 12,5cm a stojí 140,- Kč
Koupit si můžete samozřejmě každou zvlášť.

Kormidlo

14. ledna 2013 v 13:11 | Káťa |  Nuny tvoří

A je tu konec seriálu o Nunyho tvorbě v loňském roce. Určitě jsem na něco zapomněla a o tom, že postavil plot kolem domu, začal dělat chodníky nebo zasadil několik stromů vám psát nebudu. Nuny je prostě tvor docela pracovitý a hotovo.Takže na závěr tu máme tedy přírůstek do naší domečkolodi. No a jak jste zajisté pochopili, je to nové luxusní kormidlo a taky páka na pohon lodě (nebo co to má být :) )
Maty teď brázdí denně vody oceánů a moří a je z něj pravý kapitán. Občas dorazí i nějaký ten kormidelník a další pasažéři a to je pak jízda. Jen se tu a tam lodi rozbije motor a pak je nutné vše opravit. Ale v kuloárech se proslýchá, že loď dostane motor zcela nový tak uvidíme co je na tom pravdy.

Stromeček

13. ledna 2013 v 14:00 | Káťa |  Nuny tvoří

Další z toho čím bych se chtěla za Nunyho pochlubit je tenhle vánoční stromeček. Vím není to žádný designérský zázrak ,ale radost dělá a jeho tvorba dělala radost ještě větší. Takže ještě trochu Vánoc:


Začalo to jak jinak než u papíru a tužky.
Pak přišlo na řadu řezání, vrtání, lepení a také natírání.
No a pak, jemná elektrikářská práce. (kluci prostě zvládnou všecko)

A takhle to dopadlo. Stromeček svítí všemi barvami a bliká nám pro radost. Škoda, že už jsou Vánoce za námi a půjde do krabice. :)

Pergola

11. ledna 2013 v 12:22 | Káťa |  Nuny tvoří
Pergola byl takový celoletní projekt. Ani jsem nevěřila, že něco takhle velkého se dá vyrobit jen pomocí ruční pilky a dláta. Jo a samozřejmě vrtačky, vrutů atd.No a takhle nějak to začínalo. Nejprve jsme teda natírali a řezali. Ale pak už nastoupila tahle parta fajn řemeslníků a vruty zajížděli do dřeva jako po másle.


A takhle vypadala základní konstrukce pěkně zabetonovaná a ukotvená, zalitá letním sluníčkem.

Tady začali přibývat horní trámy a jak v odraze okna vidíte bok už je také na svém místě. No ale taky si tu musím postěžovat horní trámy pořád nejsou všechny. Tak snad až zase začne hřát sluníčko tak Nuny najde odhodlání to dodělat. :)


A tak to vypadá dneska, záhon připravený, přísavníky na svém místě a čekáme na jaro až se vše začne zelenat.

Pískoviště a další Nunyho počiny

9. ledna 2013 v 11:58 | Káťa |  Nuny tvoří
Tak trochu to vypadá, že se Nuny dost fláká :). Ale není to pravda můj milý je muž pracovitý a hlavně plný fantazie malého kluka a tak celý rok za asistence velkého pomocníka Matýska něco kutil. Jejich spolupráce mi vždyky vyloudila úsměv na tváři.

Pro začátek vám teda nabídnu pár drobností z toho co loni kluci vykouzlili.


Někdy na jaře nám na zahradě vyrostlo tohle pískoviště, určitě už bylo na na nějaké fotce vidět, tak teď jen pro pořádek.To dělal Nuny!!! Jo a já natírala :).


Tohle je zase polička do pokojíčku naší známe. Přišla za Nunym s prosíkem o zaříznutí několika prken do kulata a nakonec dostala celou poličku.


No a mezi svátky slepili kluci z kartonu od piva dvě stavby do vláčkodráhy.


Lepení z kartonu od piva mělo opravdu úspěch. Ještě, že kartony piva moc často nekupujeme, Maty teď nabyl přesvědčení, že z každé krabice se musí hned něco vyrobit.

Změna

6. ledna 2013 v 19:49 | Kata |  Bydlení
O prvním víkendu v tomto roce jsme se hned pustili do velké změny v naší pracovně. Pod heslem víc místa pro všechny jsme v sobotu vtrhli do Ikea a koupili dlooooouhý stůl a velikou knihovnu. A po několika hodinovém přeskládávaní a přerovnávání to dopadlo takhle.Už sepisulji seznam nutných doplňků a krabiček. Ještě vyvstává otázka: dát do okna závěs nebo nedat, a když tak jakou barvu? Tak prosím poraďte!!!

Jo a k narozeninám už škemrám o novou židli!!!!!


A tady je ještě jedna Vánoční pohodová prémie pro babičky :-)

Povánoční chlubení

2. ledna 2013 v 17:09 | Káťa |  Káťa tvoří
Vánoce jsou za námi a i Novoroční oslavy jsme zvládli a teď začne chlubení. Tentokráte se chci pochlubit tím co jsem pod stromeček nachystala já.

Pro začátek kabelkyPro mamku:


Pro tetu:

Kosmetické taštičky:


Pro Marťu:

A pro Nunyho mamku (ťech je celá kolekce :-D )
No a priceznovské sukýnky pro dvě spanilé princezny:


Také bylo pod stromečkem několik nákrčníků a už zmiňovaný zajíček Žužláček a japonský míček. Plány byly ještě malinko větší, ale šití se před Matýskem dost špatně tají a tak své dary dostane jen tak jak vylezou z šicího stroje, už z toho nového. Jen si to musí zasloužit a být hodný ,nejhodnější aby na to taky maminka měla čas :) .

Toť vše, vzala jsem to trochu šmahem, já vím, ale s mými zbojníky není času na nějaké okolky :-)

Takže krásný a tvořivý rok 2013!!!!