Červen 2012

Klobouk pro princeznu

28. června 2012 v 15:09 | Káťa |  Káťa tvoří
Po malé odmlce jsem zase zasedla k šicímu stroji a spíchla klobouk pro jednu malou, okatou princeznu.


Provlékačky

26. června 2012 v 15:31 | Káťa |  Káťa tvoří

Už dlouho jsem měla pocit, že moje vydyndaná laminovačka zahálí. Tak abych si ospravedlnila její vlastnictví, a taky samozřejmě Matymu pro radost i rozvoj jemné motoriky, vyrobila jsem nové provlékačky. Tentokráte z barevných čtvrtek. Měly docela úspěch a nejen u Matyho, i cácorky co se u nás čas od času nechají pohlídat se s nimi zabavily.
Vůně jahod

20. června 2012 v 11:28 | Káťa |  Káťa tvoří
Jahody jsou teď snad všude, teda kromě naší zahrádky (snad za rok). Naštěstí máme osvědčené dodavatele a tak jahody mohly provonět i náš příbytek.


Zavařovali jsme marmeládu.A dokonce jsem se pokusila o kynuté knedle. (No skoro se povedly, ale budu muset ještě trochu trénovat)Jen škoda, že to voňavé jahůdkování za chvíli skončí.

Zase to šití

18. června 2012 v 12:09 | Káťa |  Káťa tvoří

Poslední dobou je pro mě šití adrenalinovým sportem. "Povede se nepovede se" to mě děsně baví (zatím se teda vede) A ještě k tomu se občas dá šít i s Matym. I když natahovat se k šicímu stroji přes něj a ještě moje břicho je docela záhul.

No každopádně to skončilo dvěma narozeninovými dárečky a kabelkou pro mě.Dárečky jsou pro jednu holčičku Alenku a jejího tatínka u kterých jsme v sobotu strávili krásný večer a domů jsme se dostali až o půlnoci. Matýsek je asi noční typ.:)

No a kabelku jsem si spíchla nahonem z mých zásob, protože jsem byla pozvána v neděli do divadla na Kabaret Prévert - Bulis v Divadle v Dlouhé. Rovnou vznikla i růžička do vlasů. Takže model do velkoměsta byl téměř dokonalý.:-D
No a divadlo bylo parádní a moooc děkuju za pozvání.

Týden minulý

14. června 2012 v 17:59 | Káťa |  Káťa tvoří

Týden se už přehoupl do své druhé poloviny a já se teprve dostala k tomu, co se dělo týden již uplynulý.Tak nejprve trochu samochvály. Ušila jsem další kalhoty, tentokráte pro jednoho docela živého chlapce školou již povinného. Právě je testuje na škole v přírodě, tak jsem zvědavá jak takovou zatěžkávací zkoušku zvládnou. Každopádně mě potěšily, na to že jsou to teprve moje druhé tak dopadly dobře. Což?!
O víkendu jsme vyrazili na každoroční Siemensgrill. Pobytí s přáteli bylo parádní, počasí shovívavé a ani v noci nebyla nikterak krutá zima. Jen jsme obvyklé kolo vyměnili za kočárkovou turistiku. Připojili jsme se ke skupince mimin a vyrazili na Říp. I když vyšplhat na Říp s kočárkem je taky solidní sportovní výkon. U mě teda už i bez kočárku. :)Následující víkend nás čeká narozeninové grilovaní, ale o tom zase příště.

Úterý

5. června 2012 v 16:15 | Káťa |  Káťa tvoří

Tak a je to tady, je úterý a není výtvarka a ještě k tomu je venku fakt hnusně. (I když náš trávník i kytičky si docela libují). Takže jsme s Matym zabíjeli čas u šicího stroje. Opravili jsme Nunymu konečně kalhoty a také……jsme došili mojí mamce kapsičku na vycházky se psem. (líbí?)

A když už jsme byli v tempu máme tu hned čtyři nové čelenky. Dvě pro mě a dvě pro jednu hodnou tetu.
Tak až zase vyleze sluníčko můžeme na něj zazářit něčím novým.

Ohlédnutí víkendové

4. června 2012 v 16:26 | Káťa |  Káťa tvoří

Uplynulý víkend byl ve znamení dětského křepčení, nějakého toho tvoření a vůně bezu.Konečně jsem se pustila do plánovaného přehozu na Matyho postel. Tohle je fáze sešité pruhy. Dneska jsem sešila top celý a ještě není nafocený. Teď musím sehnat látku na spodek a sešít, prošít a obšít ….. (maličkost ne) Tak uvidíme kdy to bude. Naštěstí je to na velkou postel a tak to užije i ve vyšším věku :)
Všude kolem nás rozkvetl bez a tak jsem letos podlehla a kromě sušeného květu na čaj sem se pokusila i o šťávu. Teď odpočívá ve špajzu a když nezačne kvasit tak si za týden dáme do nosu (snad). Každopádně bez nám provoněl celý obývák. Hmmm

No a o víkendu jsme i oslavovali den dětí. V Toušeni byla oslava, plná soutěží, skání a i pěna byla. Maty ho naštěstí ještě nenadchla a tak jsme si užívali sluníčka v trávě a hopsání na hradě. Večer příjemné grilování s přáteli a v jedenáct z kočáru rovnou do postele. Chlapeček pěkně upatlaný, ale spokojený.


Jo a abych nezapomněla Nuny měl před týdnem narozky a tak jsme mu s Matym plácli na triko.