Únor 2012

Panáčci

29. února 2012 v 13:15 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

Po jarních prázdninách jsme se sešli v malém počtu, ale zato odpočatí a plni sil. Takže vlnění panáčci, na které mám vzpomínky z mého dětství, nám pod rukama vznikaly vzorně. No a i ti co tvrdili, že nejsou na ruční práce si s tím nakonec poradili.


Taška, taštička a jiné radosti

27. února 2012 v 16:18 | Káťa |  Káťa tvoří

Nová skládací nakupní taška. Narozeninový dárek pro mamku.


Kosmetická taštička, taky dárek pro mamku. Docela mě potěšila jak šla rychle ušít. Taky si udělám :).Krabičky na serepepičky, do naší knihovny. Ještě jich asi hodně přibyde, jelikož máme hodně serepetiček :)


Na závěr kvítky které rozkvetly pro radost mou a autíčko, které vzniklo pro radost Matyho.

Polšářky a kabelka

22. února 2012 v 17:43 | Káťa |  Káťa tvoří


Polštářky jsem si převalovala v hlavě už asi měsíc a pořád jsem se nemohla dostat k činu. Nejprve jsem neměla vhodný materiál, pak zase odvahu a nakonec čas. No ale včera nastal ten správný okamžik a můj první pokus o patchwork je tu.


Tuhle kabelku jsem si chtěla ušít hned jak jsem v jí v Marině spatřila (Nuny mi totiž tajně objednal dva nové výtisky). A tak hned jak jsem v neděli došila potah na matraci do domečku v domečku tak jsem se do ni pustila ( i když šití s Matym v zádech je na dlouho) Nakonec to vyřešila nocovka ( kvůli šití moje první) Ještě musím dotvořit nějaké brože, tuhle už mám dlouho.

Rychlovky

16. února 2012 v 8:58 | Káťa |  Káťa tvoří

Tento týden, jsem se pustila do takových "rychlovek"  • V pondělí to vyhrála čepice z Mariny ( Je pro mě, ale moje modelka ji předvedla dokonale)
  • V úterý jsem zkusila spíchnout košíček na drobnosti. ( těch mám v plánu víc). Tím jsem se inspirovala TADY u Markéty Baletkové, má tam i odkaz na postup.
  • No a včera jsem si pořídila kytici růží. Ty jsem zase objevila na blogu JANY GREŠÁKOVÉ.

Valentýn

15. února 2012 v 10:04 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

Tvořeníčko a zrovna na Valentýna. Tak můžete všichni třikrát hádat co jsme asi tvořili.

No samozřejmě jsme srdíčkovali.

Tentokráte to byly takové dvě rychlovky, a když říkám rychlovky tak to opravdu výtvarníkům pěkně odsýpalo od ruky.


Vyráběli jsme lampičky na čajovou svíčku. To jsem se inspirovala Majdou z Kouzelné školky. My jsme teda spíše využili ubrousky a klasickou dekupage, ale princip byl stejný. Vystříhat třeba srdíčka, ale klidně i kytičky z ubrousků a nalepit na sklenici. No a výtvor je tu a zároveň originální valentýnský dáreček.Přáníčka také samozřejmě nesměla chybět. Ta vznikala za pomoci zubatých nůžek a barevných nitek. "Šup šup", napsat a nakreslit vzkaz a je hotovo!!!Teď se ještě vyřádit se ostatními dětmi a hurá domů užít si Valentýnskou atmosféru.


A jakého jste měli Valentýna vy?

Stavba domečku v domečku

12. února 2012 v 20:40 | Nuny |  Nuny tvoří
Další pracovní víkend za námi, a tak se musím pochlubit dosavadním vývojem prací na domečku v domečku.
Jak jsem již uvedl v předchozím článku, minulý týden jsem pracoval na rámové konstrukci. To znamená nařezat trámky na potřebné délky a potom do nich zadlabat zámky a vybrání.


Tento víkend jsme s Matýskem montovali žebřík na horní palubu (je vidět na poslední fotce)


stropní OSB desky, LED diodové osvětlení (12V) a molitanovou matraci (10cm).


Nakonec jsme se ještě rohodli pro jednu změnu. Místo bočního zábradlí z prkna jsem použil konopné lano 12mm, které bude na bočnici s uzly.

Stávající stav je pak na posledním obrázku.


Příští víkend budu vyřezávat a snad už i montovat prkénné ostění.

Konečně jsem se dostal i součet celkových nákladů:

dřevo na rámovou konstrukci 780,-
dřevo na ostění + spojovací material 920,-
molitanová matrace 1050,-
OSB deska 200,-
LED osvětlení 300,-
látky na potahy a plachtu 350,-
barva (dosud nemám) 400,-
------------------------------------------
Celkem 4000,-

Ale myslím, že to za tu radost stojí.

Nuny

Fusekláčci

8. února 2012 v 9:28 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

Máte doma hromadu ponožek bez pravého či levého kamaráda. Nezoufejte, my Myšákovský výtvarníci víme co s tím. Stačí trocha lepidla, barevné hadříky, knoflíky, stužky, no prostě to co vytaháte ze dna skříně a jdeme na to.
Tu přilepit knoflíček tu mašličku a fusekláček je tu.
Že pořád nevíte co to? Maňásek pro radost a dobrou náladu. Zaručený recept na zimní splín.


Líbí?


A ještě kuk do galerie na dlaší fotky!!!

Pro zahřátí

7. února 2012 v 13:56 | Káťa |  Káťa tvoří

Venku je pořád, že by člověk psa nevyhnal. Teda alespoň já ne. Já teda pobyt venku omezuji jen na to nejnutnější a absolvovat s Matym nějakou tu procházku stojí hodně přemlouvání jak mě tak i jeho.

No ,ale že nejsem tvor zas až tolik líný ( abych nelhala líná jsem až hanba, jen jsem dostala trochu tvořivou) pustila jsem se do dalšího vyrábění.Na rozehřátí to byly nové parádičky na fler, tedy pro vás.Ty jsem vyrobila už minulý týden.

No a pak zástěrka z Mariny. Už dlouho jsem si chtěla nějakou spatlat, jelikož když matlám těsto mám pupek jak mlynář. No a tahle nešla nezkusit. Kupodivu se mi šila docela dobře a i výsledek je uspokojivý.

No a na závěr jsem dneska odháčkovala nákrčník, abych venku nenastydla, když už tam vylezu. Je to moje háčkovací prvotina a tak jsem i přes nedostatky hrdá.


Domeček nebo plachetnice

4. února 2012 v 22:52 | Nuny |  Nuny tvoří
Tak si to představte. Včera jsem nakoupil materiál a dneska jsme se do toho pustil. Zatím probíhá fáze výroby základního rámu z hranolů 60x60 a 60x40mm. Pokosová pilka, frézka na dřevo, dláto a hromada pilin byly dnes pro mě nejbližší kamarádi, ale důvodem dnešní glosy není ani tak popis výroby, jakož to změna projektové dokumentace, která se nakonec změnila z domečku v domečku na bílou plachetnici.
Změna spočívá v prodloužení rohového nosníku (to bude hlavní stěžeň) doplnění kulatých okýnek do pravoboku a napnutí hlavní plachty.


Červený pruh dole pak bude označovat maximální linku ponoru a do budoucna ještě planuji nějaké to kormidlo a lodní zvon. Doufám, že takovou to změnu M. ocení.

Čau

Trochu jaro

3. února 2012 v 8:13 | Káťa |  Káťa tvoří

Minulý týden jsem si tak trochu hrála a tak trochu se těšila na jaro. ( No já se těším pořád,já se těším vždycky už od Nového roku.) No a tak si pohrávám s barvičkami a jarními motivy a i když venku mrzne až praští je pozvolna pouštím i k nám domů.
Trocha jara se vylíhla i na dárečku k pátým narozeninám Matyho sestřenice. Spíchli jsme ji kabelku (Zatím můj nejlepší kousek. V kabelkách jsem úplný začátečník.) a i dárečky jsme ozdobili příslibem jara.