Leden 2012

Roboti a jiná kyberhavěď

24. ledna 2012 v 20:11 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

Nevím jak je to možné, ale je to tak. Na letošní hodiny zatím chodili, kromě statečného Huga, jen samé holčičky, ale dnes, když jsem si za téma vybrala roboty, dorazilo hned pět tvořících kluků. Oni na to snad mají radar.


No a tak vznikali pod rukama, malých konstruktérů roztodivní roboti a robůtci.


Jako materiál nám posloužily krabičky od šperků, kterých jsme dostali snad na sto robotů, a také barevné papíry, flitříky a jiná lejskátka.


A tak sami posuďte jak to naše snažení dopadlo.


No a spoustu dalších fotek zase najdete v galerii!!!!!

Taška

24. ledna 2012 v 10:39 | Káťa |  Káťa tvoří

Ježíšek mi naježil několik výtisků časopisu Marina. Je to takový suprtrupr časopis o šití. Ale ne šití oblečení, ale různých kabelek, tašek, hraček a jiných parádiček. Zatím jsem se s ním jenom kochala, no a minulý víkend jsem se odvážila a pustila se do toho. Jako první to vyhrála skládací nákupní taška.


No a tady vám můj úžasný model předvádí ten zázrak:Strašidýlka na gumičce

17. ledna 2012 v 21:56 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

V dnešní, již třinácté hodině, jsme vyráběli strašidélka. Nějak se mi nechtělo vzdávat těch hadříčků a stužek z minulé hodiny a tak jsem dlouho hloubala a přemýšlela co vyrobit z materiálu nedávno použitého a přitom novinku. A najednou to přišlo, vzpomněla jsem si na modurit co bez využití polehával v myšákovské skříni. Pak už to byl jen krůček k dnešním strašidýlkům.


Tvoření to bylo rozmanité a zábavné. Nejprve jsme si na špejli upatlali z moduritu hlavičky strašidelných bytůstek. ( na špejli proto aby měli dírku)A pak šupky dupky do kastrolu a pěkně podle návodu povařit. Výtvarníci měli volno na své radovánky, i když byli i tací co modurit uchvátil a vyrobili i nějaké polotovary domů k dotvoření.Pak následovala část barvičkování, přišli na řadu vodovky, aby naši strašáčci dostali trochu barvy do tváře.No a pak vybrat nějaké pěkné šatičky navléknou na gumičku a strašidelný rej je tu!!!
Plechovky po druhé

13. ledna 2012 v 14:44 | Káťa |  Káťa tvoří


Zatím co venku příroda vykouzlila trochu sněhu (letos prvního), já dokouzlila dózy na cokoli.


Tahle várka mi vyšla tak trochu jako čtvero ročních období. Docela jsem se na nich vyřádila.
Teď mi už jen zbývá najít jim hodné majitele a pak se jen těšit, až zase Maty vypije pár plechovek mlíčka a jedeme dál.

Z našeho okna

13. ledna 2012 v 9:27 | Káťa |  Kolem nás
Tohle divadlo se hrálo včera podvečer za naším domečkem. No řekněte není to krása.


Kabátek na knížku

11. ledna 2012 v 8:04 | Káťa |  Káťa tvoří

Nuny po cestě do práce rád čte, má na to docela dost času a tak je jeho spotřeba knih docela slušná (na rozdíl ode mě). Nuny má knihy rád a nerad by nějakou zničil a tak musí mít obal. Jeden už má, byl ale šit na knihu větších rozměrů a teď dost plandal. No a protože má hodnou a šikovnou ženušku :-), dostal nový ,menší, ale o to krásnější.


Bláznivá zvířátka

10. ledna 2012 v 21:30 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

Vánoce jsou za námi ,rok se s rokem sešel a je za námi i první letošní tvořeníčko. A bylo to zase jak jinak než příjemné setkání. Tentokráte jsme vyráběli růžná zvířátka a potvůrky z papírových ruliček a mnoha dalších materiálů.


Nejprve jsem si natřeli ruličky barvami a pak jsme se pustili do lepení. Měli jsme různé odstřižky látek, barevné papíry, kožešinky, stužky a tkalounky a samozřejmě i lepidlo a nůžky. No a tou nejnezbytnější ingrediencí byla notná dávka fantazie.


No a takhle to dopadlo:


Udělala jsem si radost

7. ledna 2012 v 14:35 | Káťa |  Káťa tvoří

Včera mi dorazil od Velkých Vočí nový diář na tento rok. Je parádní a opravdu origoš a mám zněj radost.

Taky jsem si včera ušila obal na průkazku, která teď bude pár měsíců mou společnicí. A z něj mám taky dost velkou radost. Takovéhle výrobky jsem vždycky odbývala obyčejnou kapsičkou takže můžu říct že tímto kouskem jsem se snad posunula o kousilínek dál. Ne že by to bylo něco extra převratného, ale už jen to že to má výztuhu a podšívku je změna.Tak uvidíme čím se překvapím příště!!!

pracovní kout

5. ledna 2012 v 15:21 | Káťa |  Káťa tvoří

Neuvěřitelné se stalo skutečností a mě se konečně po tom všem předvánočním tvoření podařilo uklidit můj pracovní kout. Chtěla jsem ho nafotit už když jsem někdy, asi v říjnu dostala nad šicí stroj police, ale nějak se mi pořád nedařilo z toho udělat něco,co by bylo alespoň trochu publikovatelného. No a teď ten okamžik nastal.
Tak tady je!
Méně pozorného pozorovatele musím upozornit na luxusní stojánek na nitě, který mi zhotovil můj drahý Nuny a také na hromádku látek na poličce ( jinak skříňka dole je látkami taky narvaná), to jsou látky co jsem se rozhodla mít na očích. Ráda bych z nich něco krásného vyrobila a když na ně budu denně koukat tak mi snad sami poradí co!

Někteří by možná namítli, že je ještě co dolaďovat, ale to jste to neviděli předtím. No a také nevidíte co je mimo záběr, v podstatě jsem nemohla ani o centimetr stranou, ale to je v plánu na příští dny. Takže hurá do toho!!

Jo a jinak k těm látkám, samozřejmě nemám z čeho šít a potřebuji nakoupit nové zásoby Úžasný!!!

Malinké ohlédnutí za Vánoci

2. ledna 2012 v 8:21 | Káťa |  Káťa tvoří

Tak a je tu nový rok, plný očekávání a nadějí. Už se těším co hezkého nám přinese. ( A že nějaké ty typy mám). Ale než se pustím do toho budoucího mám tu ještě něco z věcí minulých. Takže tady, jen tak z mé ješitnosti, vyvěsím to co Ježíšek nadělil mým blízkým rukou mou stvořené.