Prosinec 2011

Přeji vám

23. prosince 2011 v 14:23 | Káťa |  Káťa tvoří

Letos naposled

20. prosince 2011 v 22:09 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

Poslední letošní tvořeníčko bylo komorní, dorazili totiž jen tři tvořící. (Matyho nepočítám, ten byl spíše ujídající). Dnes jsme ozkoušeli Vánoce v duchu chutí a vůní. Vyráběli jsme jablíčkové ježky se sušeným ovocem a voňavé pomeranče s hřebíčkem. Takže to teď bude malým výtvarníkům doma krásně vonět.

Práce to byla zajímavá a docela malé výtvarníky zaujala, a jako bonus berme to, že bylo i co mlsat, protože materiálu jsem přinesla pro mnohem větší osazenstvo Úžasný.

PS: Na tvořeníčku zas na viděnou v novém roce 2012!!!!

ČOVÁK dostal KLOPÁKA

14. prosince 2011 v 22:06 | Nuny |  Nuny tvoří
Bohužel nemám moc času se tomuto blogu věnovat tak jako Káťa, ale dnes jsem si ho trochu udělal, a tak bych rád napsal něco málo, jak to dopadlo s Čovákem. Po prvním reálném odzkoušení s relé obvodem jsem zjistil, že dochází k děsnýmu zarušení, a že čísla naskakují jak pominutý. Proto jsem se po dalším studiu literatury rozhodl obvod doplnit záplatou tzv. KLOPÁKEM (bistabilním klopným obvodem), který je na níže uvedeném obrázku k vidění. Tím byl celý problém vyřešen a konečně byla celá konstrukce nasazena do praxe.


Víkendové cukrování

14. prosince 2011 v 18:20 | Káťa |  Káťa tvoří

I když to vypadá, že se poslední dobou flákám, není tak úplně pravda o víkendu jsem něco napekla a taky ušila a dokonce i něco co můžu zveřejnit. Já totiž teď šiji jen samé Ježíšovské překvapení a tak se budu moct chlubit až po Vánocích.Tak tedy tady je. Je to slon domácí a jeho příštím majitelem bude naše nové souseďátko co se má každým dnem narodit. Tak mu všichni vzkazujeme, že se na něj těšíme a ať příchod na svět má co nejjednoduší!
No a tady ještě trochu toho cukrování, takový vzoreček pro ochutnání Mrkající.Výpomoc Ježíškovi

6. prosince 2011 v 22:08 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

Dnes jsme měli velkou Ježíšovskou výpomoc. Ježíšek má totiž v tento čas plné ruce práce a tak jsme se rozhodli ulehčit mu aspoň tím, že jsem připravili krásné a originální balící papíry.Práce to nebyla nikterak náročná , ale zaujala snad každého človíčka.
Celé kouzlo tkvělo v tak prachobyčejné věci jako jsou tiskátka z toho co nám Mikuláš nadělil (teda čokoládu i bonbóny jsme radši snědli). Tiskali jsme pomeranči, citróny, jablíčky a i brambory. Brambory jsme teda trochu vylepšili vykrajovátky na cukroví a tak jsme získali razítka různých tvarů.
No myslím, že nás Ježíšek všechny pochválí a za odměnu nám nadělí parádní dárečky.


A ABYCH NEZAPOMĚLA, V ÚTERÝ 13.12. JE OSLAVA LUCIE A TAK SE TVOŘENÍČKO RUŠÍÍ!!