Listopad 2011

Třpytiví ptáčkové

30. listopadu 2011 v 15:43 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12


Včerejší hodina byla pro mě docela náročná. Hlavním tématem byli malí třpytiví ptáčci jako ozdoby na barborky.

Ne že by byli tak nároční ti ptáčci, to byly jen kartónové výstřihy polepené barevným papírem a třpytkami, oboustranně nalepené na kolíček na prádlo, ale kombinace rozespalého Matyho a misek plných drobounkých třpytek jednoho vyčerpá.
Každopádně děti omatlávání lepidlem a sypání třpytek dost bavilo a to je to hlavní. Každý výtvarník si vyrobil i několik ptáčků a ty co to faaaakt bavilo si ještě pomalovali plastové ozdobné koule, co nám zbyly z adventní dílny. Některé nadšené výtvarnice se přímo nemohly odtrhnout.

O to byl však zajímavější úklid. Protože dostat tuto třpytivou nádheru ze židlí stolu a podlahy bylo téměř nemožné. No i když si myslím, že maminky se taky dost natrápily než omyly své ratolesti .

Úžasný.

Advetní dílna

28. listopadu 2011 v 13:02 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12


A jak už jsem psala, je tu Advent a proto tu byla i Adventní dílna pro nejmenší i jejich maminky. Vyráběli jsme ozdůbky, andílky a čertíky. Zapichovali větvičky abychom si vyrobili krásné vánoční vazby a dekorace. A samozřejmě bylo veselo a všichni jsme si to užili.Tentokráte to nebyla jen má práce a hlavní podíl na tom měla jedna šikovná Toušeňská maminka. No a já jsem moc ráda, že jsem mohla být u toho s ní.

Advent

28. listopadu 2011 v 12:58 | Káťa |  Káťa tvoří

Advent je tu. A tak se mé modro-hnědé výrobky už rozběhly po obýváku. Dnes jsem s Matýskem dodělala věnec ven a včera jsme si s přáteli navzájem darovali jmelí.

A abych nezapomněla včera byly u nás v Adventní trhy a tak sem si taky otevřela stánek. A docela mě dělal radost a lidem se má práce líbila.
Takže krásný Adventní čas všem!!

Modré adventní zdobení

23. listopadu 2011 v 12:03 | Káťa |  Káťa tvoří

Čas adventu se nezadržitelně blíží a tak jsem se pustila do dekorací pro náš skromný příbytek. Letos to bude v odstínech tyrkysové modré a hnědé. Pořádně mi není jasné jak mě tato kombinace napadla, ale doufám, že se dílo podaří a budeme mít doma na Vánoce útulno. Zatím mám rozešité polštářky a prostírání. Pomalu se rýsuje i adventní věnec. Ve volných chvilkách se pokouším háčkovat kolečka místo ozdob. (V háčkování jsem skutečný začátečník). Jsem úplně natěšená a zvědavá jak bude vypadat výsledný efekt. I když po zásahu Matyho bude ze všeho "čumberajs".Taky mám v plánu dekorační stromečky a tohle je prototyp pro neteře do pokojíčku.

Ty naše budou samozřejmě v mých barvách!No a pak ještě všechny slíbené a naplánované dárečky, na a taky trochu poklidit a něco málo napéct a vánoce můžou začít :). Tak snad to stihnu podle mých představ. No a co nebude tak nebude!

Vánoční zdobení

22. listopadu 2011 v 21:18 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

Dnešní tvořeníčko bylo již v duchu předvánočním. S blížící se první adventní nedělí a tím i naší adventní dílničkou, bylo nutné pustit se už i vánočních témat.


A tak jsem vyráběli papírové ozdoby a řetězy.


Něco si sice děti odnesly domů, ale i na naší klubovnu se dostalo a tak jsme si jí mohli trochu vyzdobit.


Pod vodou

16. listopadu 2011 v 10:27 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

Včerejší tvoření mě tak zmohlo, že píšu až dnes. Byla naprosto rekordní účast tvořících a tak jsme měli v Myšákovi veselo. Téma tentokráte nebylo nijak náročné. Malovali jsem obrázek z vodního světa.Nejprve jsme voskovkami namalovali rybičky a jinou vodní havěť. Pak jsem vodovkama dodělali vodu. A že to byla voda všech barev.

No a nakonec pomocí gázy a lepidla pěkně rozbouřili hladinu a udělali vlny. A dílo bylo hotovo.


Tím ale se v Myšákovi nekončilo. Taková kopa dětí a k tomu tolik hraček a atrakcí to přece nejde jít hned domu. A tak přišla na řadu klouzačka , prolézací tunel, přeskakovací ostrůvky. A ani domeček nezahálel a autíčka si užila pořádné závody. A tak jsme my rodičové byli nakonec rádi, že jsme se vůbec dostali domů.Mrkající

PS: V galerii je ještě spousta foteček z vodního tvoření.

Vánoce poprvé

14. listopadu 2011 v 13:56 | Káťa |  Káťa tvoří

V pátek jsem si koupila Praktickou ženu plnou vánočních nápadů. A tam to bylo, ruličkování a lepení ozdob z papíru. No a včera , když byla večer chvilka klidu jsem se do toho pustila. Začala jsem stromečkem, ale hned jsem shledala, že na mě je to dost patlačka. Stejně mě to ale nedalo a když už jsem zase měla všechno vytahaný, zkusila jsem něco podle sebe. No a andělíček byl tady.


A když už jsem měla andělíčka co udělat Betlém. Stejně jsem si chtěla nějaký vyrobit a zatím jsem nevymyslela z čeho.Teď ještě dodělat chlív a kousek vánoční výzdoby je tu.

Mazliví albíni

10. listopadu 2011 v 9:02 | Káťa |  Káťa tvoří

Během dvou dnů se mi doma vylíhla rodinka mazlivých albínů. Jsou opravdu přátelský a můžou být vaši. Už jsou na Fléru. Děsně mě nadchla jejich výroba, ne že by to byla zase nějaká extra novinka, ale prostě mě to bavilo a nemohla jsem přestat dokud jsem ještě trochu toho bílého flízu měla. Taková trochu podivná závislost že ?!?


A jsou tu ŠÁŠOVÉ

8. listopadu 2011 v 20:25 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

Dneska jsme měli na programu jak všichni víme tahací šáši. Nejprve jsme já a Nuny poctivě vystřihovali "součástky" z lepenky, abychom malým výtvarníkům trochu ulehčili nelehký úkol. Ale pak už to bylo na nich na malých výtvarnících a tentokráte i na maminkách, protože i ty poctivě pomáhaly obkreslovat a vystřihovat. A nakonec to byli právě maminky, které vše sešily a svázaly. Takže jim patří veliký dík za trpělivost!!!!Pustili jsme se do toho z chutí a naši malí šášové jsou na světě. Teda v tomto případě šmoula a transformer. Šáši najdete v galerii!

Příprava

5. listopadu 2011 v 20:12 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

Kdo se těší na úterní tvořeníčko ať se těší ještě víc, a kdo se netěšil ať se těšit začne.

Jelikož a protože komu se nelení tomu se zelení. Nelenila jsem a už jsem připravila cíl příštího tvoření. Čeká nás takový krásný tahací šáša.Příští hodina tedy asi prověří nejen šikovnost malých výtvarníku ale i jejich doprovodu. Nemusíte se bát, připravím co se dá, aby práce šla od ruky, a tomu kdo opravdu z duše nerad přišívá knoflíky ráda vypomůžu.


....

Takže hurá do toho a půl je hotovo!!!!