Říjen 2011

Jsme tým

28. října 2011 v 17:02 | Káťa |  Káťa tvoří

Tak to vypadá, že jsem se teď pár dní pěkně flákala, ale opak je pravdou. Matyho rozhodnutí, že spánek je potřeba až v nekrajnějších případech, mě stojí docela dost sil i času. Ale nakonec jsem dodělala i nějaké malé restíky a dokonce na nějakou tu tvorbu se čas našel.


No a protože Nuny je velice šikovný chlapec a před několika týdny jeho šikovné ruce uplstily parádní kuličky. (Nunymu jde totiž plstění mnohem lépe než mě, ale já se to taky jednou naučím.) Mohla jsem pustit do díla a vyrobit zase nějakou tu parádu. No jsme prostě TÝM!!!

Tak to je to Nunyho dílo. Teda nejsou to jenom kuličky je tu kostička a váleček. No prostě Nuny je dobrej!!!

A tohle jsem z toho udělala já.

A ještě tohle.

No a pak jsem ještě rovnou vyrobla i tuhle parádu, ale s tím už Nuny nemá nic společného (teda až na mě :) )

Rybaření

25. října 2011 v 21:46 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

Dneska jsme na tvořeníčku rybařili. Vyráběli jsme rybičky a magnetické pruty. Bylo to super, rybičky měly šupinky z filcu a pruty byly z lísky od našich. Na konec hodiny jsme uspořádali veliký výlov rybníčku. Ani se nechtělo nikomu domu. Jedinou chybu to mělo, bylo nás hrozně málo. Asi se všichni rozprchli na podzimní prázdniny L . Tak snad příště to bude lepší. To budeme vyrábět misky z novinového papíru.A SPOUSTA DALŠÍCH OBRÁZKŮ JE V GALERII !!!!!!

Knoflíkování

19. října 2011 v 16:36 | Káťa |  Káťa tvoří

Dneska jsem našla pytlík plný starých praknoflíků po mé babičce a pratetě. Udělaly mi radost, protože jsem na ně úplně zapomněla. Matyho nadšení bylo však několikanásobně vyšší. Když jsem mu je vysypala do misky, hned začal kuchtit knoflíkovou polévku.

Óóó to bylo radosti.
A jak jsem se s ním tím pokladem přehrabovala a po očku dohlížela , aby své kulinářské umění nezačal ochutnávat., napadl mě nápad. Taková nádhera nemůže zůstat jen tak ležet ne?!! No a takhle to dopadlo.
Jsou to náhrdelníky, už je mám na Fléru, ale budu muset udělat i nějaký speciálně krásný pro sebe.:)

Samý ježek

18. října 2011 v 20:53 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12

A je tu zase úterý a zase za námi tvořeníčko. Dělali jsme ježečky. Nakonec skoro ze všeho co nám pod ruku přišlo. Základ byla pastelkami vybarvená čtvrtka a na ní nalepený ježek z barevného papíru. Bodlinky jsme upatlali z krepáku. No a pak to přišlo, po papíře začaly poletovat lístky, vyrůstaly kytičky a vtiskávaly se rozřízlé paličky česneku.

No dnešní hodina byla opravdu povedená, dokonce jsme trhli rekord nejen v počtu výtvarníků, ale i v době tvoření. Jestli děti hodina bavila tak jako mě tak jsem mooooc ráda.Tvoří i Maty a Hanička

18. října 2011 v 20:42 | Káťa |  Naše dítka i dítka spřízněná

V pondělí u nás zase byla Hanička a protože děti se musí zabavovat různorodě připravila jsem jim malé tvoření. S Matýskem to bylo vlastně první tvoření co jsme dělali, když teda nepočítám "písi písi" pastelkami na kus papíru.

No nebyla to žádná věda, ale děti to nadchlo a to je hlavní!!! Jen dvě razítka z brambor a obr papír. A už to jelo "bá" sem "bá" tam a užaslé "óóóóó" když to udělalo obrázek (tedy ze strany Matýska). Hanička je starší a tedy sdílnější.
Hrátky s ponožkama

16. října 2011 v 8:38 | Káťa |  Káťa tvoří
Tak tu mám zase něco co jsem musela zkusit. Mám tu jeden velice jednoduchý návod na pejsky z ponožek, najdete je TADY.
Jsou fakt roztomilí a ač jsem nevěřila, že z toho co tvořím bude pejsek tak se podařil.


Ošatka

14. října 2011 v 13:31 | Káťa |  Káťa tvoří

TADY na tomto blogu jsem objevila super jednoduchý návod na ošatku z pruhu látky. No a leželo mi to v hlavě a nedalo spát :).Tak když jsem včera večer byla líná na šití, ale zase příliš akční na to jen sedět u televize (kde stejně nic nedávají) zkusila jsem to. Místo pruhů látky jsem zužitkovala naháčkované šňůrky po naší tetince, kterých mi bylo líto na vyhození ,ale do teď mě nenapadalo co s nimi ,no a takhle to dopadlo.Třetí hodina

11. října 2011 v 21:03 | Káťa |  Tvořeníčko 2011/12
A zase mám za sebou tvořeníčko. Dneska to bylo v docela hravém duchu. Děti nejprve vyráběly malé draky jen tak pro vyzdobení třeba pokojíčku. Moc se jim povedli. Vybarvovaly pastelkami i vodovkami šmodrchaly barevné ocasy a třásničky. A maminky samozřejmě vydatně pomáhaly.
No a když byly dráčci hotoví začala ta pravá legrace. Vyráběli jsme super padáčky z pytlů na odpadky. Už když jsem tenhle nápad objevila, věděla jsem že děti nadchne. Je to strašně jednoduché, stačí mít igelitový pytel (třeba na odpadky 30l ), který zastřihnete tak na 20cm a propíchnete 4 díry ( pytel je poskládaný tak, že stačí udělat jednu díru doprostřed než ho rozložíte) no a pak už jen provázkem přivázat parašutistu. Stačí třeba kaštan nebo šiška, ale my jsme měli parádní parašutisty od Nunyho, které si ještě děti vybarvily.


A takový je výsledek. Tenhle jsem děla já jako vzor. Padáčky od dětí se mi nepodařily zachytit, hned po dokončení už byly ve vzduchu Mrkající.Další fotky jsou opět v galerii!!!!!

Už máte něco co rozveselí váš kabát?

11. října 2011 v 10:58 | Káťa |  Káťa tvoří
Včera jsem se pustila do brože na kabát pro Nunyho mamku. No a když už jsem si hrála tak jsem jich udělala víc a myslím, že se povedly. Ještě jim musím přišít špendlíky a pořádně nafotit, a půjdou na Fler. Takže kdyby se někomu líbily jsou k mání. Teda až na tu pro Nunyho mamku :)!!!Počítadlo ČOVÁK_01

9. října 2011 v 17:42 | Nuny |  Nuny tvoří
Konečně taky přicházím s troškou do mlýna. Včera se mi podařilo najít trochu času a dokončil jsem pro švagra počitadlo impulzů (Dal jsem tomu pracovní název ČOVÁK_01). V tomto případě to bude sloužít k počítání sepnutí čističky odpadních vod.

Tady jsou vidět střeva

A takhle to vypadá komplet